Foto: Edgars En (flickr), Galota Fest

Lukáš Mužla / / Série
Čo všetko sa dá na Slovenských vodných plochách robiť okrem kúpania a ležania na pláži?

Jazerá, vodné nádrže a rieky na Slovensku neponúkajú len možnosť kúpania a relaxu na pláži. Dobrodružstvo, adrenalín a nezabudnuteľné zážitky nemusíte hľadať už len v zahraničí. Ponúka vám ich aj naše Slovensko. A je to ho naozaj dosť. Čo všetko sa dá robiť na našich vodných plochách? 

Premietanie filmov

Filmové premietanie pri jazere pod holým nebom? Celkom pekná predstava, všakže? Na vlastnej koži môžete tento zážitok okúsiť na banskoštiavnickom Počúvadle počas celého leta. S premietaním na Počúvadle sa organizátori vracajú po ročnej pauze, a to najmä pre veľké nadšenie fanúšikov a návštevníkov. Ak ste z okolia alebo budete mať cestu okolo, vedzte, že na Počúvadle sa premieta každú druhú stredu počas celého leta.
Pocuvadlo Lake, Slovakia

Windsurfing

Windsurfing patrí medzi najmladšie a najrýchlejšie vodné športy na svete. Ide o skutočne adrenalínový zážitok, na ktorý sa určite neodváži len tak hocikto. Ak by ste windsurfing predsa chceli vyskúšať, potom je pre vás ideálnym miestom obec Hamuliakovo v okrese Senec. Práve toto miesto je totiž akousi windsurferskou „mekkou“ Slovenska. Tento adrenalínový šport si však môžete vyskúšať napríklad aj na vodnej nádrži Kráľová, na Liptovskej Mare či na Seneckých jazerách.

Cantina News-NeilPryde new school freestyle plachta Wizard 2013 http://www.kite-surf.sk/

Geplaatst door Cantina kite-surf centrum op zondag 3 juni 2012

Wakeboarding & vodné lyžovanie

Ďalšie adrenalínové športy, ktoré by ste pravdepodobne očakávali skôr niekde na plážach Chorvátska či Talianska. Wakeboarding a vodné lyžovanie si však našlo veľkú obľubu aj na slovenských vodných plochách. Centrom týchto adrenalínových zážitkov sa stali Košice, kde sa dokonca už dvakrát konali i majstrovstvá sveta. V Košiciach na Jazere si tieto aktivity môžete vyskúšať aj ako absolútny amatér.
Milan "Droty" Purdes - Scarecrow

Rafting

Rafting sa v posledných rokoch stal veľmi obľúbenou aktivitou širokej verejnosti. Slovenské rieky pritom ponúkajú veľmi široké možnosti takéhoto vyžitia. Medzi obľúbené lokality pre menej náročných „rafťákov“ patrí napríklad splav Hrona či Torysy. Náročnejší fajnšmekri si môžu svoje schopnosti preveriť napríklad na divokejšom Hornáde a najnáročnejším určite dobre poslúžia Areály vodných športov v Čunove či Liptovskom Mikuláši.

Foto (ilustračné): pixabay.com

Letné festivaly

Jazerá a vodné nádrže na Slovensku sú atraktívnym miestom aj pre organizátorov rôznych hudobných festivalov. Medzi momentálne najočakávanejšie by sme určite mohli zaradiť multižánrový festival Galota, ktorý sa bude konať 21. a 22. júla. V poradí už 5. ročník festivalu Galota sa tentokrát odohrá na celkom novom mieste, a to na rybníkoch v Opatovciach neďaleko Trenčína. Organizátori sľubujú výborné podmienky pre kúpanie, relax, skvelé gastronomické služby a, samozrejme, poriadnu dávku kvalitnej hudby. Tento rok vám na Galote zahrajú zahraničné mená ako Sara Lugo, Mr. Woodnote, Eva Lazarus či Emperor, no nebude chýbať ani kvalitná domáca tvorba. Lístky si zakúpite na ich stránke galotafest.sk.

Foto: Galota Festival
Foto: Galota Festival

Hydrospeed

Pomerne mladý vodný šport s názvom Hydrospeed rozhodne patrí medzi najadrenalínovejšie. Pri tejto aktivite si jednoducho ľahnete na dosku (plavák) a nechávate sa unášať prúdom divokej rieky. Na Slovensku si (v bezpečnom prostredí) hydrospeed môžete vyskúšať asi len na jedinom mieste, a to v areáli vodných športov Čunovo. Mali by ste dosť odvahy?

Foto (ilustračné): pixabay.com

Pltníctvo

Tradičná plavba na drevených pltiach v Pieninách patrí medzi najkrajšie zážitky na Slovensku a pochvaľujú si ju aj mnohí návštevníci zo zahraničia. Splav Dunajca na pltiach je tradícia stará už takmer 1000 rokov a ako turistická atrakcia funguje od 19. storočia. Ak ste doposiaľ pieninských pltníkov nenavštívili, rozhodne by ste tak toto leto mali urobiť.
Dunajec river rafting

Kúpanie

V dnešnom článku sme sa venovali tým najzaujímavejším aktivitám, ktoré môžete na našich vodných plochách zažiť. Kúpanie a relax sme až do posledného momentu odkladali, no nedá nám nepripomenúť vám náš prehľad lokalít, kde sa okúpete v prírode a zadarmo. Ak neviete, kde by ste si vyšli najbližšie voľné dni, potom vám radi pomôžeme. Pozrite si naše staršie články, kde sme vám ukázali miesta, kde sa v prírode okúpete zadarmo na východnom, strednom a západnom Slovensku.

Pozri aj: Galota láka ďalej. Tentokrát odhaľuje početné zastúpenie hip-hopovej scény

0
Komentovať (0)