Michal Blaško / / Kultúra
Ktoré mená zaznejú tento rok na Galote?

Galota láka ďalej, na piatom ročníku festivalu sa môžete tešiť  na početné hip-hopové zastupenie a jeho výber je naozaj pestrý. 

TONO S

Tono S alebo ak chcete Tonči Suchota, člen legendeáneho Projektu 22,  skupiny Mater a GR Teamu je známy ako jeden z najlepších punchlinerov. Prvé počiny tohto veľmi obľubeného rapera siahajú do roku 2004, no od tej doby toho postíhal naozaj veľa o čom svedčia aj 2 sólo albumy Univerzálny Hráč a Fíčuringy. Začiatkom roku 2017 prichádza Tonči so singlom Neublížil som , ktorý sa venuje téme Mečiarových amnestií a pred 2 dňami  s  novinkou Tono Temnota.

Mega M, obrovský talent, žijúci v Írsku skilluje svoj flow už niekoľko rokov, no na Slovensku sme sa  o ňom dozvedeli len nedávno. Fanúšikom sa dostal do povedomia singlami #40 , #60 a #80, v ktorých  ukázal svoju vycibrenú techniku a kombináciu s  repom v angličtine do nefalšovaného boombapového beatu.

Handlovský „krekáč“ zo zoskupenia Moja Reč  nás svojou tvorbou teší už skoro 15 rokov, no prvé sólo prišlo až v roku 2014. Supove Čierne Dni zožali obrovský úspech a naozaj sa oplatilo čakať. Raper, ktorý stále nevyčerpal svoju inšpiráciu a povráva sa o tom, že tento rok by mal nasledovať ďalší sólo počin.

Mladý raper, producent, člen zoskupenia MPP, ktorého poznáme pod pseudonymom P.A.T toho za naozaj krátky čas stihol už dosť.  Zo začiatku chlapec, z ktorého sa všetci smiali sa, stáva stále viac populárny a tento rok avizuje svoj debutový album pod lablom Pozor Records, ktorého majiteľom je Rytmus.

Ostrieľaný freestyler sa postupom času prebojoval medzi elitu slovenskej scény. Strapo je známy ako raper, ktorý sa nebojí vyjadriť svoj názor, ktor a na svojich koncertoch burcuje ľudi k rôznym protisystemovým pokrikom. Chrbát mu krije dlhoročný parťák a jeden z technicky najzdatnejších dj-ov Spino. Určite odporúčame zažiť túto show !

Jediná trap music spoza rieky Moravy, ktorá zastupuje špinavý ostravský zvuk. Áno presne tak AK – Sergei Barracuda, Pastor a Dj Bussy a ich mocná show, ktorá plní kluby od západu až po východ.

Lístky na Galotu si môžete zakúpiť za 25€. Viac informácii o Galote hľadaj na Facebooku alebo na oficiálnej stránke.

TS Galota fest


Komentovať (0)