Foto: MovieStillsDB

Súhlasíte, že tento trik funguje?

Prvá séria seriálu Simpsonovci (The Simpsons) s obľúbenými žltými postavičkami uzrela svetlo sveta už v roku 1989. Napriek tomu, že odvtedy ubehlo 33 rokov, stále vychádzajú jeho nové časti. Zamysleli ste sa ale niekedy nad tým, prečo tvorcovia zvolili práve žltú farbu? Odpoveď priniesol samotný Matt Groening, ktorý stojí za jeho vznikom, v rozhovore pre BBC

Článok pokračuje pod videom ↓

Pri návrhu ich výzoru chcel, aby boli na obrazovkách Simpsonovci okamžite rozpoznateľní. A to aj v momente, keď ľudia iba náhodne prepínajú množstvo kanálov a snažia sa vybrať program, ktorý budú sledovať. A práve to bol hlavný dôvod, prečo padol výber na žltú.

Foto: MovieStillsDB

Aby ste ich neprehliadli

„Simpsonovci sú žltí, pretože keď sme vymýšľali ich farbu, nechcel som použiť bežné farby kresleného filmu. Jedna animátorka navrhla túto farbu a keď mi ju ukázala, povedal som si, že je správna,“ ozrejmil Matt Groening.

A pod pojmom správna, mal na mysli neprehliadnuteľná či ľahko identifikovateľná.

„Keď budete prepínať diaľkovým ovládačom kanály a zrazu sa vám zjaví žltý záblesk, budete vedieť, že sledujete Simpsonovcov,“ dodal tvorca.

Foto: MovieStillsDB

Žltá má takýto psychologický účinok na ľudský mozog

UNILAD k téme dodáva, že vybrať žltú bolo skutočne dobrým krokom, pretože táto farba je pre ľudské oko najviditeľnejšia.

Otázka na farbu pochádzala od 9-ročného Petra. Groening odpovedal na ďalšie zvedavé otázky detských divákov a prezradil napríklad, že práca na vzniku jednej časti trvá 6 až 8 mesiacov alebo že Bart podľa neho nie je najvtipnejšou postavou a zábavnejší je jeho kamarát Milhouse. Pre Groeninga je navyše najväčším favoritom Ralph, na ktorého vtipoch sa sám dokáže dobre zasmiať.

Najnovšie články