Foto: movinganimals.org

Za práva zvierat sa síce tvrdo bojuje, no v niektorých krajinách sú stále využívané na predstavenia, ktoré sú určené turistom.

Zvieratá sú v mnohých zahraničných krajinách využívané najmä na predstavenia, ktoré majú baviť tisícky turistov. Vystupovanie niekoľkokrát do dňa a tvrdé tréningy však nie sú prirodzenou aktivitou voľne žijúcich zvierat, čo sa ukázalo aj v najnovšom prípade, kedy si mláďa slona zlomilo obe nohy a následne zomrelo. 

Celá situácia sa stala už začiatkom roka, kedy sa na ňu snažila charita s názvom Moving Animals, pritiahnuť väčšiu pozornosť. Na svojich stránkach zdieľali šokujúce zábery vyhladovaného zvieraťa, ktoré tancovalo v Phuket’s Zoo v Thajsku.

Foto: movinganimals.org

Charita síce vypísala petíciu, ktorá si získala viac ako 200-tisíc podpisov a mala sa postarať o presun zvieraťa do neďalekej rezervácie, no niekedy to asi nestačí. Najnovšie totižto svet obletela smutná správa s informáciou, že mláďa slona zahynulo po tom, ako si zlomilo obe zadné nohy.

Foto: movinganimals.org

Veterinárka, ktorá sa o slona starala sa pre Phuket News vyjadrila, že mláďa slona bolo zranené po jednej nehode, kedy sa mu predné nohy dostali do bahna a zadnými nohami stál na suchom povrchu. “Stres, zlé podmienky, únava a fakt, že jeho kosti boli krehké spôsobili, že si ich zlomil,” dodala.

Zamestnancom sa síce mláďa z bahna podarilo dostať, no nevedeli, že jeho nohy boli zlomené. Predtým, ako bol slon vôbec prevezený do nemocnice, sa o neho najprv staral len veterinár zo zoo. Neskôr veterinár zistil, že okrem slabosti, musí slon trpieť aj kvôli niečomu inému. Vtedy objavil, že má zadné nohy zlomené a začal s liečbou slona. Bolo však už neskoro, pretože o tri dni na to mláďa zomrelo.

Amy Jones, spoluzakladateľka charity Moving Animals, sa vyjadrila: “Toto je tragický a hrozný koniec krátkeho života slona. Jeho vychudnuté telo jasne naznačovalo, že nie je zdravý, môže trpieť podvýživou a vyčerpaním. Zoologická záhrada však neurobila nič. V ich starostlivosti si toto mláďa zlomilo zadné nohy a muselo neskutočne trpieť. Neviem si ani len predstaviť, čo musel slon prežívať. Dúfame, že mláďa nájde mier, ktorý mu bol kruto odopieraný v jeho živote, a že jeho tragický príbeh bude nejakou hybnou silnou pre thajské orgány, aby nakoniec ukončili tieto strašné predstavenia, v ktorých zvieratá len trpia.” 

Foto: movinganimals.org

Najhoršie na všetkom je to, že zoologická záhrada neporušila žiadne zákony, ktoré v krajine platia, a preto môže slobodne získať ďalšieho slona.

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať