Foto: HBO

Záverečná séria Game of Thrones je už za dverami. Ak si ju chcete naplno vychutnať, mali by ste sa vrátiť k niektorým starším častiam.

Množstvo fanúšikov sa pred veľkým finále záverečnej série Game of Thrones vracia k predošlým sériám, aby si pripomenuli osudy svojich obľúbených postáv. Ak patríte medzi nich, nevynechajte ani úplne prvú sériu. Práve tá totiž môže byť kľúčová pre pochopenie niektorých vecí. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Od vydania siedmej série ubehlo viac ako pol roka. Aby sme si osviežili, kam sa postavy dostali a vedeli sa plynule naladiť na pokračovanie v 8. sérii, možno sa vraciame práve k nej. Podľa vyjadrenia predstaviteľky seriálovej Arye Stark, by sme však nemali zabúdať hlavne na prvú sériu. Má byť totiž medzi nimi niekoľko paralel.

foto: hbo.com

Maisie Williams prezradila v rozhovore pre magazín Rolling Stone, že sa sama vrátila k prvej sérii, aby si pripomenula, čo sa v nej udialo. „Potom, čo som si prečítala scenár k 8. sérii, pozrela som si znova prvú. Je tam veľa podobností.“ Ak teda už nestíhate všetkých sedem sérií a premýšľate, ktorú si znova pozrieť, vyberte si tú úplne prvú.

Sľubuje uspokojivý záver

Herečka tiež uviedla, že je naozaj spokojná s tým, ako sa posledná séria skončí a uzavrie celý dejový oblúk. Stále totiž zostáva záhadou, ako sa napokon obľúbený seriál skončí. Preto by sme sa mali ňou inšpirovať a vrátiť sa tiež k sledovaniu prvej sérii. Pomôže nám to pochopiť viaceré súvislosti a zároveň si pripomenieme, ako sa začali vyvíjať charaktery postáv a kam nakoniec dospeli.

A môžeme si byť stále istejší, že sa je naozaj na čo tešiť. Tvorcovia seriálu si tentokrát dávajú naozaj záležať, aby nedošlo k úniku žiadnych dôležitých informácií, ako sa to stalo pri predchádzajúcich sériách. No vieme, že aj keď bude mať séria iba šesť častí, budú dlhé ako celovečerný film a to sľubuje priniesť naozaj obrovský divácky zážitok.

Navyše, ako to už býva zvykom, určite nás čaká množstvo prekvapení. Kto si napokon sadne na železný trón uvidíme už 15. apríla. Čakanie si teda môžeme skrátiť oprášením úvodnej série a na očakávaný veľkolepý záver sa naladiť trailerom.

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články