Foto HBO

Trailer Game of Thrones, ktorý konečne ukázal divákom viac, než len útržky z poslednej série.

HBO si pri predstavovaní obľúbeného Game of Thrones zvolilo dosť krutú taktiku uvádzania poslednej série. Podobne ako samotný George R.R. Martin, čo nás vôbec neprekvapuje. Svojich fanúšikov necháva v napätí takmer do úplného začiatku konca série, ktorý sa má na Slovensku po prvýkrát odvysielať už 15. apríla. 

S istotou môžeme medzi jeden z významných okamihov seriálu zaradiť aj dlho očakávané zverejnenie traileru (nielen útržkov) k poslednej sérií. HBO sa rozhodlo zverejniť ho 5. marca na svojom YouTube a každý, kto sa ho rozhodol pozrieť vie, že to bez zimomriavok proste nešlo.

Trailer s dĺžkou takmer dve minúty nám poskytol zatiaľ najrozsiahlejší pohľad do toho, čo sa bude odohrávať v záverečnej sérii seriálu. Dokonca nám dal odpoveď na niektoré z nezodpovedaných otázok, ktoré sme v sebe dusili už takmer dva roky.

Hneď v úvode sa stretávame s Aryiou bežiacou chodbami hradu Winterfell, no na tvári má krv. V jej očiach môžeme vidieť strach a to je niečo, čo sme v nich už dlhú dobu nevideli. Počas toho hovorí o smrti, ako o niekom, koho pozná. Neskôr drží v ruke hrot z dračieho skla a dodáva: „Teším sa, až stretnem túto.“ Pravdepodobne bude jediná, kto sa na stretnutie s bielymi chodcami teší.

Po novom vieme aj to, že centrum všetkého už viac nie je na juhu, ale na severe. V sídle rodu Stark nájdeme naše obľúbené postavy, ktoré ešte nepadli pod nemilosrdnou rukou autora. Výnimkou je asi len Cersei a Euron Greyjoy, ktorí sa rozhodli hrabať na svojej kôpke. Kto vie, čo sa snažia títo dvaja podniknúť. Strach z toho čo príde, ale vidíme v tvári každého.

Veľkým prekvapením je Tormund, Ed a Beric, o ktorých sme si mysleli, že sú mŕtvi, po tom, čo Night King zasiahol časť múru, na ktorom stáli. Síce sme ich v traileri mohli vidieť len na malý okamih, vieme, že sú živí a opäť sa s nimi stretneme.

Ostáva nám len dúfať, že majú všetci dostatok síl do boja s neúnavnou armádou „mŕtvych“. Pokým veľká vojna začne, ostáva už len mesiac. Na dobré sa oplatí počkať a Game of Thrones bez pochýb patrí medzi to najlepšie. Preto toto čakanie skutočne stojí za to.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )