Foto: Štatistický úrad SR

Detaily výsledkov volieb nájdete na stránke Štatistického úradu volbysr.sk.

Podľa oficiálnych výsledkov Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán získal Ivan Korčok 42,51 percenta hlasov, Peter Pellegrini 37,02 percenta hlasov. Obaja tak postúpili do druhého kola prezidentských volieb, informovala TASR. Volebná účasť v prvom kole dosiahla 51,91 percenta a platný hlas odovzdalo 2 254 206 voličov.

Podiel platných hlasov, podporu jednotlivých kandidátov v mestách aj obciach je možné nájsť na oficiálnej stránke Štatistického úradu Slovenskej republiky.

Vyklikajte si svoj okrsok

Na webe volbysr.sk, ktorý sa aktuálne venuje voľbám prezidenta Slovenskej republiky, sa môžete dozvedieť nielen všeobecné informácie o percentuálnej podpore, prípadne platných hlasoch pre kandidátov v rámci miest a obcí, ale dokonca aj podľa volebného okrsku. Ten je každému právoplatnému voličovi pridelený podľa miesta trvalého bydliska.

Sami si teda môžete jednoducho zistiť, ako dopadli prezidentské voľby na mieste, kde ste volili a porovnať tieto výsledky so zvyškom krajiny. Na stránke si navolíte kraj, územný obvod, okres, obec a volebný okrsok. Systém vám následne ukáže percentuálnu podporu pre jednotlivých kandidátov.

Ak si ako kraj zvolíte napríklad Bratislavský kraj, na výber dostanete štyri územné obvody, a to Bratislava, Malacky, Pezinok, Senec. V prípade, že zvolíte napríklad obvod Pezinok, z okresov dostanete na výber iba Pezinok. Ďalej vyberáte z obcí, ktoré patria pod tento okres. My sme na našom príklade zvolili Modru. Tá mala sedem volebných okrskov – Modra 1 až Modra 7. Zvolili sme okrsok 1.

Foto: volbysr.sk

Štatistiky ukazujú percentuálny úspech kandidátov – Ivan Korčok s podporou 58,56 percenta, nasledujú Peter Pellegrini s 24,76 percenta, Štefan Harabin s 11,21 percenta. Andrej Danko a Krisztián Forró v tomto okrsku nezískali ani jeden hlas.

Zistiť môžete aj to, koľko platných hlasov konkrétny kandidát získal a aj podiel platných hlasov v percentách. V nami vybranom volebnom okrsku dostal víťaz volieb Ivan Korčok 376 platných hlasov a druhý Peter Pellegrini 159 platných hlasov. Štefanovi Harabinovi voliči odovzdali 72 hlasov.

Foto: volbysr.sk

Web ponúka aj možnosť prezrieť si štatistiky na interaktívnych mapách. Zistiť môžete, ktorý z kandidátov vyhral jednotlivých krajoch, územných obvodoch alebo okresoch, a s akým počtom hlasov či percentuálnym podielom. Rovnako tak je z ďalšej mapy možné zistiť podiel platných hlasov pre kandidátov v okresoch a obciach.

Uložiť článok

Najnovšie články