Ilustračná foto: Joanna Nix-Walkup/Unsplash

Zákony ustanovené v krajinách po celom svete sa líšia. Otestujte sa, či dokážete odhadnúť tie najbláznivejšie z nich, ktoré musia ľudia dodržiavať.

Viete, akým spôsobom je v Hong Kongu možné zabiť svojho manžela, pri návšteve akého mesta sa nesmiete mračiť alebo prečo, ak žijete v Arizone, tak nesmiete dovoliť svojmu somárovi spať vo vani po 19:00? Aj keď to môže znieť neuveriteľne, v niektorých krajinách ľudia nad týmito vecami premýšľali tak zanietene, až sa ich nerešpektovanie stalo nelegálnym. 

Pripravili sme kvíz, s ktorým sa potrápi aj človek s najlepším prehľadom alebo s precestovanými tisíckami kilometrov po celom svete. Poznáte tie najbizarnejšie zákony a miesta, kde platia?

Ak vás tento kvíz zaujal, pozrite si aj ďalšie v našej sekcii kvízov.

Prečo nemôže váš somár v Arizone spať vo vani po 19:00?

Ilustračná foto: Ansgar Scheffold/Unsplash

V roku 1924 sa v americkej Arizone odohral kontroverzný incident, kvôli ktorému bol tento bizarný zákon zavedený. Keď istý obchodník uložil svojho somára spať do vane, prišli obrovské záplavy v dôsledku pretrhnutej priehrady. Voda tak zviera plavila kilometre a majiteľ s ďalšími miestnymi občanmi ho museli zachraňovať. Našťastie, somár prežil.

Kedy je na Floride nezákonné vetrať na verejných priestranstvách?

Ilustračná foto: Martin Zangerl/Unsplash

Tento zákon bol ustanovený ešte v 19. storočí a odvtedy sa s ním nič nerobilo. Prečo alebo aký bol dôvod jeho vzniku, zostáva záhadou.

Minimálne koľkokrát denne musíte v talianskom Turíne venčiť svojho psa?

Ilustračná foto: Joe Caione/Unsplash

Ak nechcete v Turíne dostať mastnú pokutu, mali by ste sa o svojho domáceho miláčika poctivo starať. Podľa miestneho zákona platí, že je trestné, ak nejdete vyvenčiť svojho psíka aspoň 3-krát denne. O to, aby sa pravidlá dodržiavali, sa starajú ľudia, ktorí v tomto prípade nemajú najmenší problém svojho suseda nabonzovať.

Akým spôsobom môže žena legálne zabiť v Hong Kongu svojho neverného muža?

Ilustračná foto: Velizar Ivanov/Unsplash

V Hong Kongu platí zákon, podľa ktorého ak žena prichytí svojho manžela pri nevere, tak ho môže pokojne zabiť a nehrozí jej za to žiaden trest. Aby však neboli vraždy také časté, musí to urobiť žena úplne sama a iba za pomoci svojich rúk.

Aký bizarný zákon skutočne platí v Škótsku?

Ilustračná foto: Niklas Weiss/Unsplash

Ak žijete v Škótsku a niekto vám zaklope na dvere s požiadavkou, že chce použiť vašu toaletu, vy ste zo zákona povinní ho pustiť. Ako eliminovať zlodejov alebo iných zločincov, nám však nie je známe.

V akom prípade môžete v štáte Victoria vymeniť žiarovku?

Ilustračná foto: Patrick Schneider/Unsplash

V austrálskom štáte Victoria platí bizarný zákon, podľa ktorého si nesmiete doma vymeniť žiarovku, ak nie ste vyškoleným elektrikárom.

Kde hrozí mužovi väzenie, ak zabudne na narodeniny svojej manželky?

Ilustračná foto: Matthew Ansley/Unsplash

Na ostrove Samoa nachádzajúcom sa v Austrálii a Oceánii, majú ženy poistené, že ich manželia na ich narodeninový deň radšej nezabudnú. Podľa zákona, ak sa tak stane, na ich manžela čaká trest v podobe väzenia.

Ktoré zviera zo zákona nemôže v Quitmane prechádzať cez cestu?

Ilustračná foto: Matt Duncan/Unsplash

Tento zákon súvisí s ochranou hospodárskych zvierat a ide o kurčatá. Vznik zákona súvisí s vnímaním tohto zvieraťa ako svätého. Na niektorých miestach je dokonca zakázané jesť kurča príborom.

Kde je zakázané robiť si selfie s medveďmi?

Ilustračná foto: Brian McMahon/Unsplash

Ak vás láka návšteva Aljašky, na selfie s medveďmi radšej zabudnite. Porušili by ste tým totiž zákon, ktorý v krajine platí. Predovšetkým je to však nebezpečné a mohlo by vás to stáť život.

V ktorom talianskom meste je nelegálne mračiť sa?

Ilustračná foto: Braden Collum/Unsplash

História tohto zákona siaha do čias Rakúsko-Uhorska a obsahuje aj niekoľko výnimiek, akými sú pohreby, stretnutie s chorým blízkym a rovnako neplatí ani pre samotných zamestnancov nemocnice a lekárov. Ak sa na vás ani jedna z výnimiek nevzťahuje a mračíte sa, tak si koleduje o pokutu.

thelawyerportal.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )