Ilustračná foto: Joanna Nix-Walkup/Unsplash

Zákony ustanovené v krajinách po celom svete sa líšia. Otestujte sa, či dokážete odhadnúť tie najbláznivejšie z nich, ktoré musia ľudia dodržiavať.

Viete, akým spôsobom je v Hong Kongu možné zabiť svojho manžela, pri návšteve akého mesta sa nesmiete mračiť alebo prečo, ak žijete v Arizone, tak nesmiete dovoliť svojmu somárovi spať vo vani po 19:00? Aj keď to môže znieť neuveriteľne, v niektorých krajinách ľudia nad týmito vecami premýšľali tak zanietene, až sa ich nerešpektovanie stalo nelegálnym. 

Pripravili sme kvíz, s ktorým sa potrápi aj človek s najlepším prehľadom alebo s precestovanými tisíckami kilometrov po celom svete. Poznáte tie najbizarnejšie zákony a miesta, kde platia?

Ak vás tento kvíz zaujal, pozrite si aj ďalšie v našej sekcii kvízov.

Ktoré zviera zo zákona nemôže v Quitmane prechádzať cez cestu?

Ilustračná foto: Matt Duncan/Unsplash

Tento zákon súvisí s ochranou hospodárskych zvierat a ide o kurčatá. Vznik zákona súvisí s vnímaním tohto zvieraťa ako svätého. Na niektorých miestach je dokonca zakázané jesť kurča príborom.

Prečo nemôže váš somár v Arizone spať vo vani po 19:00?

Ilustračná foto: Ansgar Scheffold/Unsplash

V roku 1924 sa v americkej Arizone odohral kontroverzný incident, kvôli ktorému bol tento bizarný zákon zavedený. Keď istý obchodník uložil svojho somára spať do vane, prišli obrovské záplavy v dôsledku pretrhnutej priehrady. Voda tak zviera plavila kilometre a majiteľ s ďalšími miestnymi občanmi ho museli zachraňovať. Našťastie, somár prežil.

Minimálne koľkokrát denne musíte v talianskom Turíne venčiť svojho psa?

Ilustračná foto: Joe Caione/Unsplash

Ak nechcete v Turíne dostať mastnú pokutu, mali by ste sa o svojho domáceho miláčika poctivo starať. Podľa miestneho zákona platí, že je trestné, ak nejdete vyvenčiť svojho psíka aspoň 3-krát denne. O to, aby sa pravidlá dodržiavali, sa starajú ľudia, ktorí v tomto prípade nemajú najmenší problém svojho suseda nabonzovať.

Kde je zakázané robiť si selfie s medveďmi?

Ilustračná foto: Brian McMahon/Unsplash

Ak vás láka návšteva Aljašky, na selfie s medveďmi radšej zabudnite. Porušili by ste tým totiž zákon, ktorý v krajine platí. Predovšetkým je to však nebezpečné a mohlo by vás to stáť život.

Kde hrozí mužovi väzenie, ak zabudne na narodeniny svojej manželky?

Ilustračná foto: Matthew Ansley/Unsplash

Na ostrove Samoa nachádzajúcom sa v Austrálii a Oceánii, majú ženy poistené, že ich manželia na ich narodeninový deň radšej nezabudnú. Podľa zákona, ak sa tak stane, na ich manžela čaká trest v podobe väzenia.

V akom prípade môžete v štáte Victoria vymeniť žiarovku?

Ilustračná foto: Patrick Schneider/Unsplash

V austrálskom štáte Victoria platí bizarný zákon, podľa ktorého si nesmiete doma vymeniť žiarovku, ak nie ste vyškoleným elektrikárom.

Aký bizarný zákon skutočne platí v Škótsku?

Ilustračná foto: Niklas Weiss/Unsplash

Ak žijete v Škótsku a niekto vám zaklope na dvere s požiadavkou, že chce použiť vašu toaletu, vy ste zo zákona povinní ho pustiť. Ako eliminovať zlodejov alebo iných zločincov, nám však nie je známe.

Kedy je na Floride nezákonné vetrať na verejných priestranstvách?

Ilustračná foto: Martin Zangerl/Unsplash

Tento zákon bol ustanovený ešte v 19. storočí a odvtedy sa s ním nič nerobilo. Prečo alebo aký bol dôvod jeho vzniku, zostáva záhadou.

Akým spôsobom môže žena legálne zabiť v Hong Kongu svojho neverného muža?

Ilustračná foto: Velizar Ivanov/Unsplash

V Hong Kongu platí zákon, podľa ktorého ak žena prichytí svojho manžela pri nevere, tak ho môže pokojne zabiť a nehrozí jej za to žiaden trest. Aby však neboli vraždy také časté, musí to urobiť žena úplne sama a iba za pomoci svojich rúk.

V ktorom talianskom meste je nelegálne mračiť sa?

Ilustračná foto: Braden Collum/Unsplash

História tohto zákona siaha do čias Rakúsko-Uhorska a obsahuje aj niekoľko výnimiek, akými sú pohreby, stretnutie s chorým blízkym a rovnako neplatí ani pre samotných zamestnancov nemocnice a lekárov. Ak sa na vás ani jedna z výnimiek nevzťahuje a mračíte sa, tak si koleduje o pokutu.

thelawyerportal.com
1
Uložiť článok
Komentovať