Foto: TASR/AP

Požiar vypukol v kuchyni blízko priestorov určených pre hráčov.

Mimoriadne nepríjemná situácia vo štvrtok postihla organizátorov hokejových majstrovstiev sveta vo Fínsku. Tesne pred začiatkom duelu A-skupiny medzi výbermi Nemecka a Dánska totiž v helsinskej hale vypukol požiar a budovu museli evakuovať.

Odložený zápas

Požiar v helsinskej hale spôsobil odklad duelu Nemecko – Dánsko. Výsledok spomenutého merania síl môže veľa napovedať v boji o postup do štvrťfinále MS. „V Helsinki Ice Hall došlo k malému požiaru. Aréna bola úplne evakuovaná a privolaná bola záchranná služba. Požiar už je úplne uhasený a všetci sú v bezpečí bez zranení,“ uviedli organizátori šampionátu, cituje ich web hokej.cz.

Foto: TASR/AP

Podľa spomenutej webstránky začalo horieť v kuchyni, ktorá sa nachádza v priestoroch určených pre hráčov. V uvedenom dejisku sa mal o 16.20 h miestneho času (15.20 h SELČ) začať duel Nemecko – Dánsko. Po uhasení požiaru sa už oba tímy vrátili do arény.

V uvedenom dejisku sa mal o 16.20 h miestneho času (15.20 h SELČ) začať duel Nemecko – Dánsko. Po uhasení požiaru sa už oba tímy vrátili do arény. Spomenuté stretnutie sa napokon začne o 100 minút neskôr, teda od 17.00 h SELČ. Ovplyvní to aj úvod zápasu Kanada – Kazachstan, ktorý sa v rovnakom dejisku mal hrať o 20.20 h miestneho času (19.20 h SELČ), no začne sa o 70 minút neskôr (20.30 h SELČ).

Foto: TASR/AP

Prípadný odklad súboja Dánov a Nemcov  neprichádzal do úvahy, keďže až do utorka nemajú títo súperi voľno v rovnaký deň. Teoreticky mohlo vedenie turnaja obe štvrtkové stretnutia odložiť na stredu 25. mája, kedy je na MS voľný deň pred štvrtkovými štvrťfinálovými duelmi.

0
Uložiť článok
Komentovať