aktuálna správa
Počet nakazených Slovákov novým koronavírusom sa zvýšil na 16.

Pred rokovaním krízového štábu to uviedol predseda vlády Peter Pellegrini.

Článok pokračuje pod videom ↓

Na Slovensku je potvrdených ďalších šesť prípadov ochorenia na koronavírus. Pred rokovaním krízového štábu to vo štvrtok uviedol predseda vlády SR Peter Pellegrini. Aktuálne je tak na Slovensku potvrdených 16 prípadov.

Vláda v stredu vyhlásila mimoriadnu situáciu na území celého Slovenska platnú od štvrtkového rána. Kabinet tak urobil v súvislosti s ohrozením verejného zdravia II. stupňa z dôvodu ochorenia Covid-19 spôsobeným koronavírusom Sars-CoV-2 na území Slovenskej republiky.

Šesť nových osôb nakazených ochorením COVID-19 sa nachádza v Bratislave. Po štvrtkovom zasadnutí ústredného krízového štábu o tom informoval predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD).

Väčšina mala podľa slov Pellegriniho kontakt s nakazenou osobou. „Pacienti sú identifikovaní a nachádzajú sa v Bratislave,“ uviedol. Komentoval tiež, že medzi novými prípadmi sa nachádza napríklad osoba či osoby, ktoré boli v USA.

„Vyhlásením mimoriadnej situácie môže vláda a príslušné štátne orgány použiť ustavenia zákona, ktoré inak použiť nemôže, napríklad niektoré rozhodnutia sa v tomto čase nebudú riadiť správnym konaním, dodržiavaním lehôt, odvolaním a podobne,“ informoval v stredu premiér. Mimoriadna situácia platí od štvrtka, 6. hodiny rannej.

Foto: TASR/AP

V Rakúsku sa koronavírusom infikovala Slovenka pracujúca v obci Berwang

Tirolsko v stredu potvrdilo, že vírusom sa infikovala aj Slovenka pracujúca v obci Berwang, informovali rakúska verejnoprávna stanica ORF a regionálny webový portál Meinbezirk.at.

Žena začiatkom marca navštívila lyžiarske stredisko Ischgl, kde sa nakazila. Toto stredisko bude od soboty na dva týždne zatvorené, oznámil v stredu tirolský hajtman Günther Platter. Informovala o tom agentúra APA s tým, že v stredu bolo ešte hlásených 246 potvrdených prípadov.

Správu budeme aktualizovať.