Foto: MovieStillsDB / Profimedia

Napriek svojmu hereckému úspechu sa rozhodol svoj čas venovať dcére, ktorej diagnostikovali poruchu mozgu. S herectvom sekol na päť rokov.

Postava Joeyho Tribbianiho patrí pre mnohých fanúšikov sitkomu Priatelia medzi najobľúbenejšie. Herec Matt LeBlanc dodnes dokáže touto svojou úlohou divákom vyčarovať úsmevy na tvárach. Ak ste sa zamýšľali nad tým, prečo sa po úlohe Joeyho herec vytratil z obrazoviek, poznáme odpoveď. Z LeBlanca to robí ľudskejšiu bytosť, než ste si možno mysleli, uvádza UNILAD

Článok pokračuje pod videom ↓

Matt LeBlanc sa aj dnes pravidelne objavuje na obrazovkách po celom svete najmä ako „Joey Tribbiani“.

Od roku 1994 do 2003 bol súčasťou 10 sérií ikonických Priateľov (Friends), ktoré sa stále tešia veľkej obľube. Po skončení sitkomu dostal úlohu v samostatnom spin-offe s názvom Joey, ktorý sa dožil dvoch sérií. Potom ale akoby herec na päť rokov úplne zmizol. Čo sa stalo?

Foto: MovieStillsDB

Stiahol sa, aj keď o neho bol záujem

V skutočnosti Matt LeBlanc urobil veľmi osobné rozhodnutie a uprednostnil svoju rodinu pred kariérou. Britský Daily Mirror vysvetľuje, že sa tak stalo v období jeho najväčšej slávy. Povedzme si úprimne, nie každý by sa zachoval ako on a aj práve týmto krokom si u mnohých fanúšikov vybudoval ešte väčší rešpekt.

Dobrovoľne sa stiahol do exilu a odišiel žiť na svoj ranč v Kalifornii. Dôvodom bolo jeho stroskotané manželstvo s Melissou McKnight a zdravotný stav ich dcéry, ktorej bola diagnostikovaná porucha mozgu.

Prežil temné obdobie

„Celé roky som takmer nedokázal vyjsť z domu. Bol som vyhorený a môj agent naštvaný,“ opísal herec a priznal, že svojmu agentovi povedal, aby na niekoľko rokov stratil jeho číslo. „Bolo to veľmi temné obdobie. Takmer som sa nervovo zrútil.“ 

Foto: Profimedia

Venoval sa dcére

Rozhodol sa ale svoj čas venovať dcére Marine. Po rozvode sa LeBlanc a McKnight o dcéru starali v striedavej starostlivosti, v súčasnosti má Marine už 18 rokov.

LeBlanc dokonca zaspomínal aj na spoločné chvíle, pri ktorých sledovali priateľov a Marine sa na postave Joeyho úprimne bavila.

K herectvu sa Matt LeBlanc vrátil po piatich rokoch a objavil sa napríklad v komediálnom sitkome Man with a Plan alebo v nostalgickej epizóde Priateľov, v ktorej sa ústredné postavy stretli po 25 rokoch.

Uložiť článok

Najnovšie články