Foto: TASR (AP), Flightradar24

Vytvorili tým rekord v počte osôb sledujúcich konkrétny let v reálnom čase.

Let predsedníčky americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej z Malajzie na Taiwan sledovalo na internetovom portáli Flightradar24 viac ako 708.000 ľudí.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vytvorili tým rekord v počte osôb sledujúcich konkrétny let v reálnom čase. V stredu o tom informovali administrátori portálu, píše agentúra DPA.

Foto: TASR/AP

Švédsky portál Flightradar24, ktorý vizualizuje polohu lietadiel v reálnom čase a ďalšie informácie o letoch, uviedol, že aspoň časť Pelosiovej sedemhodinového letu z Kuala Lumpuru do Tchaj-peja sledovalo viac ako 2,9 milióna osôb.

Podľa dát portálu sa lietadlo s Pelosiovou vyhlo priamej trase ponad Juhočínske more, namiesto toho letelo nad východom Indonézie a severnou časťou Filipín.

Foto: Flightradar24

Prevádzkovatelia portálu Flightradar24 tiež konštatovali, že veľký počet ľudí sledujúcich let spôsobil určité problémy s jeho fungovaním.

Čína sa snaží izolovať Taiwan

Čína považuje Taiwan za súčasť svojho územia a snaží sa ho diplomaticky izolovať. Peking vníma cesty zahraničných predstaviteľov na Taiwan ako prejav uznania nezávislosti ostrova. Pelosiovej cestu považuje za provokáciu, za ktorú USA „zaplatia“. Washington sa snažil Peking uistiť, že politika Spojených štátov voči Taiwanu sa ani po tejto návšteve nemení

Uložiť článok

Najnovšie články