Foto: SITA/AP (Danny Moloshok)

Nových majiteľov prestížneho Oscara spoznáme už o týždeň.

Čím bližšie je slávnostné oceňovanie najlepších filmov kinematografie za uplynulý rok, tým viac zaujímavostí zo zákulisia jeho príprav organizátori podujatia zverejňujú. Po tom, čo boli začiatkom januára slávnostne oznámené nominácie v jednotlivých kategóriách, sa teraz postupne zverejňujú mená tých, ktorí cenné sošky víťazom odovzdajú. A vyzerá to na naozaj zaujímavú zostavu celebrít.

9. feburára 2020 sa priamo v srdci Hollywoodu budú odovzdávať najprestížnejšie filmové ocenenia. Slávnostným večerom udeľovania Oscarov ani tento rok nebude nikto sprevádzať, no neprítomnosť moderátora na ceremoniáli minulý rok nikomu nevadila a organizátori dokázali, že sa vedia zaobísť aj bez oficiálneho spíkera.

Celým večerom tak budú opúť sprevádzať len sprievodné dokrútky, vystupujúce hviezdy a tí, ktorí budú sošky odovzdávať víťazným filmom, hercom i tvorcom.

Billie Eilish, Elton John aj AURORA

Z už skoršie zverejnených informácií na oficiálnom oscarovom webe je známe, že jednou z vystupujúcich bude napríklad čerstvá 4-násobná držiteľka Grammy, speváčka Billie Eilish. Vystúpia však tradične aj hudobníci, ktorých piesne boli nominované v kategórii Najlepšia filmová pieseň. Tešiť sa tak môžeme aj na Randyho Newmana (Toy Story 4), Eltona Johna (Rocketman), Chrissy Metz (Breakthrough), Idinu Menzel a speváčku Auroru (Frozen II) a Cynthiu Erivo (Harriet).

Foto: SITA/AP (Chris Pizzello)

Oscarov odovzdajú známe mená

Medzi prvými známymi menami, ktoré odovzdajú Oscarov svojim hereckým kolegom, zverejnila Akadémia Zazie Beetz, Timothéeho Chalameta, Willa Ferrella, Gal Gadot, Mindy Kaling, Juliu Louis-Dreyfus, Lin Manuel Mirandu, Anthonyho Ramosa, Marka Ruffaloa, Kelly Marie Tran či Kristen Wiig.

Zoznam hereckých hostí, ktorí sošky odovzdajú tu ale nekončí. Lákadlom na sledovanie odovzdávania slávnych filmových cien sú aj komik, moderátor a herec James Corden, krásna Penélope Cruz, ďalej Beanie Feldstein, Zack Gottsagen, legenda Diane Keaton či miláčik Shia Labeouf. Oscara odovzdá aj George Mackay, Steve Martin, obľúbenec Keanu Reeves a herečky Maya Rudolph či Sigourney Weaver.

Foto: MovieStillsDB

Zatiaľ ale nie je známe, v akých kategóriách vyššie uvedená plejáda hollywoodskych hviezd Oscarov odovzdá. Slávnostný ceremoniál 92. ročníka udeľovania filmových cien sa uskutoční tradične v Dolby Theatre v nedeľu 9. februára 2020.