Foto: Netflix

Je tu utorok a s ním aj náš filmový prehľad.

Tak ako každý týždeň, aj tento raz vám prinášame náš filmový prehľad, ktorý referuje udalosti zo sveta filmu a televízie. Tešiť sa môžeme na premiéry, trailery, ale aj vzršujúce novinky, ktoré filmových nadšencov ani tento týždeň nenechajú chladnými.

Článok pokračuje pod videom ↓

Netflix ukázal svojho Geralta

Mnoho fanúšikov Zaklínača prejavilo veľké obavy v spojitosti so Zaklínačom od Netflixu. Ten do úlohy Geralta obsadil Muža z ocele, Henryho Cavilla a zverejnil už aj prvé fotografie. Zatiaľ nie je jasné, ktorá z kníh poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowskeho bola adaptovaná, no môžeme sa tešiť aj na postavy Ciri a Yennefer. Tie stvárnia herečky Freya Allan a Anya Cholatra. Prvá séria má mať osem epizód a na pozícii producentky a scenáristky sedí Lauren Schmidt Hissrich, ktorá sa podieľala aj na vzniku Daredevila či The Umbrella Academy.

Christopher Lloyd chce, aby bol ďalší Návrat do budúcnosti o klimatických zmenách

Christopher Lloyd, ktorý v ikonickej filmovej sérii stvárňuje doktora Emetta Browna sa na Comic Cone v Niagarách vyjadril, že keby sa niekedy konalo štvrté pokračovanie Návratu do budúcnosti, chcel by, aby bola jeho téma univerzálnym problémom, ktorý sa dotýka úplne všetkých. Herec, ktorý má dnes už osemdesiat rokov verí, že šíriť správu o probléme nás všetkých je veľmi dôležité. Ako však píše portál Movie Web, režisér pôvodnej trilógie, Robert Zemeckis sa vyjadril, že žiadne pokračovanie celkom určite nebude.

Vreskot sa vracia s treťou sériou

Seriálová verzia kultovej hororovej série Vreskot sa vráti s treťou sériou a starou známou maskou, ktorú fanúšikovia dôverne poznajú. Nová séria dostala podtitul Resurrection a ako ukazuje sneak peek, ktorý bol zverejnený minulý štvrtok, v jednej z hlavných úloh sa môžeme tešiť aj tešiť na Paris Jackson, dcéru Michaela Jacksona. Nový trailer tiež celkom jasne – rovnako ako aj pôvodná filmová predloha – referuje (nielen) na osemdesiatkové slasher horory a ich tendenciu trestať postavy tínedžerov za akúkoľvek sexuálnu aktivitu. Seriál bude mať premiéru na domovskom kanáli VH1 o týždeň v pondelok 8. júla a šesť epizód stanica odvysiela počas troch po sebe nasledujúcich dní.

Hellraiser dostane vlastný seriál

Hellraiser, britský horor z 80. rokov, ktorý nakrútil režisér a scenárista Clive Barker podľa svojej vlastnej knihy, by mal dostať ďalšie pokračovanie. Tento kult nikdy nezískal prestížne ocenenie, no aj v súčasnosti sa medzi fanúšikmi teší veľkej priazni a preto je rozhodne dobrým nápadom túto sériu oživiť. Na seriáli budú pracovať producenti úspešných filmov It a Ready Player One.

Dave Bautista nebude v Rýchlo a zbesilo

Pretože nechce. Bývalý WWE zápasník, ktorý podobne ako The Rock či John Cena presmeroval záujem svojej kariéry na strieborné plátno, je známy svojimi odvážnymi výrokmi. Tými v minulosti zachránil Jamesa Gunna, keď povedal, že odstúpi od nakrúcania Strážcov galaxie, ak štúdio Marvel nevezme režiséra naspäť. Tentokrát sa Bautista pochlapil priamočiarym tweetom, v ktorom reagoval na slová, že by sa mal objaviť v novom Rýchlo a zbesilo. „Vďaka za zváženie,“ napísal Bautista, pričom nešetril dáviacimi emotikonmi. „Radšej by som robil dobré filmy,“ dodal herec hashtagu.

Mike z Priateľov bude Krotiteľ duchov

Paul Rudd, aktuálne známy najmä vďaka úlohe Ant Mana v Marvel filmoch sa dostal do širšieho povedomia úlohou Mika Hannigana v Priateľoch. Oficiálny účet filmu Ghostbusters na Twitteri zdieľal krátke video, ktoré oznamuje naverbovanie Rudda do tímu krotiteľov. Premiéry filmu by sme sa mali dočkať už budúci rok jeho réžie sa zhostí Jason Reitman, syn režiséra pôvodných Krotiteľov z 80. rokov, Ivana Reitmana.

Rasputin na Netflixe

Netflix sa vracia s témou kráľovskej rodiny. Tentokrát však zavíta na opačný koniec kontinentu. Narozdiel od The Crown sa tiež nebudeme baviť o dráme, ale o dokumente. Nový seriál sa totiž bude venovať dynastii Romanovcov, pre ktorú bola veľmi podstatná aj prítomnosť Rasputina. Ostáva nám dúfať, že tejto mysterióznej postave cárskeho Ruska bude dopriaty dostatok pozornosti. Seriál bude niesť názov The Last Czars a premiéru bude mať v deň 100. výročia smrti Mikuláša II. Chystaných šesť epizód bude sledovať udalosti, ktoré k viedli k jeho zabitiu.

Aladin je najúspešnejší film Willa Smitha

Will Smith má na konte rôzne filmy, ktoré sa môžu pochváliť viac než slušným zárobkom. Hancock, Muži v Čiernom 3 či Suicide Squad sú filmy, ktoré patria k hercovým najúspešnejším projektom, no jeho absolútne najúspešnejší film je prekvapivo Aladdin Guya Ritchieho, ktorý stále beží v kinách. Film zarobil na domácej pôde 300 miliónov dolárov a vyše 500 miliónov vo svete. Nové spracovanie klasickej disneyovky má byť podľa kritikov veľmi zábavné a určite by ste si ho nemali nechať ujsť. O čom napokon svedčia aj spomínané zárobky.

Jumaji 2 má prvý trailer

Ak sledujete The Rocka na Instagrame či Jacka Blacka na YouTube, viete o tom, že sa pripravuje pokračovanie box office hitu Jumanji. Reboot klasického filmu z 90. rokov sa mohol pochváliť vtipom, hviezdnym obsadením, ale aj moderným aspektom. Jeho pokračovanie sa zatiaľ síce nedočkalo veľkého marketingu, no tvorcovia včera prišli s vôbec prvým trailerom.

L. Jackson má odvážne tvrdenia

Samuel L. Jackson, ktorý v Marvel filmoch stvárňuje postavu Nicka Furyho, tvrdí, že sa môžeme tešiť na nový tím Avengerov. Väčšina príbehových línii bola síce uzavretá, no to nič nemení na veci, že sa môžeme tešiť na vlnu ďalších marveloviek. Tvrdenia Samuela L. Jacksona však nie sú nijako potvrdené a ide len o hercove domnienky. Nový Spider-Man, ktorého premiéra bude už zajtra, uzavrie tretiu fázu MCU, no Disney má naplánovaných ďalších osem filmov z tohto univerza medzi súčasnosťou a rokom 2027. Rozhodne sa teda ešte máme na čo tešiť. A ktovie, možno aj na ďalších Avengerov…

Sandman príde na Netflix

Niekoľko výborných diel jedného z najlepších fantasy spisovateľov súčasnosti, Neila Gaimana, už bolo spracovaných do filmovej či seriálovej podoby. Za obzvlášť úspešné môžeme považovať tituly American Gods a Good Omens. Teraz si však Netflix objednal seriál na motívy klasického Gaimanovho komiksu – Sandman. Na tomto projekte plánuje Netflix obsadiť do pozície producentov samotného Gaimana a Davida Goyera, ktorý stojí za vznikom Constantina či Batman v. Superman: Dawn of Justice. O scenár sa postará scenárista Wonder Woman, Allan Heinberg, ktorý bude tiež na pozícii showrunnera.

Bond 25 má prvý záber

Oficiálny účet bondoviek na Twitteri zdieľal zábery z nakrúcania nového Bonda. Zároveň ide o posledný film zo série, v ktorom si ikonického agenta zahrá Daniel Craig. Na fotografii, ktorú producenti zverejnili  môžeme vidieť agenta 007 ako stojí pri starom Aston Martine a má na sebe bondovsky dokonalý oblek. Auto, ktoré pritom môžeme vidieť na fotografii sa prvýkrát ukázalo vo filme The Living Daylights z roku 1987.

Najnovšie články