Foto: Falcon

Nie každému je úplne po chuti.

Na Netflixe sa už niekoľký deň v rade teší popularite česká komédia, ktorá sa medzi Slovákmi drží na druhom mieste sledovanosti, ukazujú čísla FlixPatrolu. Ešte väčší úspech zaznamenáva u našich susedov, kde sa stala počas týchto dní absolútne najsledovanejším filmom. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Hovoríme o snímke s názvom Matka v trapu, prípadne v slovenskom preklade Matka na úteku, ktorá vznikla pod režisérskou taktovkou Hany Hendrychovej. Hlavnú úlohu stvárnila Petra Hřebíčková a po jej boku tu môžete vidieť napríklad Lenku Vlasákovú, Janu Švandovú, Jaroslava Plesla a ďalších.

Ukazuje preťaženú pracujúcu matku, ktorá si chce urobiť v živote poriadok. V istom momente sa rozhodne urobiť veľmi spontánnu vec — keď stretne taxikárku Annu, prenajme si od nej voľnú izbu, kde chce premýšľať o svojom ďalšom fungovaní. Zároveň sa s Annou spriatelí.

Diváci majú niekoľko výčitiek

Napriek tomu, že snímka podľa všetkého na streamovacej službe núdzu o divákov nemá, jej hodnotenia nie sú najlepšie. Na ČSFD jej svieti 43 % a mnohí jej udeľujú len jednu či dve hviezdičky. Na databáze IMDb dostala len 3,5/10.

Ľudia jej vyčítajú používanie klišé, alebo to, že ide o komédiu, ktorá vlastne nie je vôbec vtipná. Podľa niektorých divákov je problémom aj samotný dej, ktorý ich nedokáže dostatočne zaujať.

No ak máte radi oddychovky podobného rázu, určite si urobte na film Matka na úteku vlastný názor.

Uložiť článok

Najnovšie články