Foto: MovieStillsDB

Tomuto tvrdeniu Stephena Kinga by nemohol namietať snáď ani samotný Harry.

Sága Harryho Pottera priniesla hneď niekoľko skutočne pôsobivých postáv záporákov, ktoré dokázali čitateľov aj divákov neraz prekvapiť. Niektoré z týchto charakterov boli tak geniálne vykreslené, až ku nim fanúšikovia pociťovali hnev aj v skutočnom živote. Stephen King jednu z postáv dokonca označil za najväčšieho darebáka od čias Hannibala Lectera, informuje Unilad s odvolaním na Kingovu recenziu pre Entertainment Weekly. Ak by ste si ale mysleli, že ho takto uchvátil samotný Lord Voldemort, ďalej od pravdy by ste nemohli byť. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Stephen King sa v tvorbe skutočne nepríjemných a hororových postáv vyzná. Preto keď vo svojej recenzii na knihu Fénixov rád, ktorá je v ságe Harryho Pottera v poradí piatou, označil jednu z postáv za najväčšieho darebáka od čias Hannibala Lectera, nemali by sme to prehliadať.

Foto: MovieStillsDB

Prekvapenie? Pre mnohých ani nie…

Ak si spomeniete na Fénixov rád, už asi tušíte, ktorá z postáv urobila na Kinga takýto obrovský dojem. Iba pre vysvetlenie, Hannibal Lecter je známou postavou brutálneho sériového vraha a kanibala. A podľa Kinga sa ho podarilo prekonať iba Dolores Umbridgeovej.

„Jemne sa usmievajúca Dolores Umbridgeová s dievčenským hlasom, tvárou pripomínajúcou ropuchu a zovretými prstami je najväčším zloduchom od čias Hannibala Lectera,“ napísal King vo svojej recenzii a dokonca ju označil za to najlepšie na celej knihe.

Foto: MovieStillsDB

Množstvo čitateľov a divákov by súhlasilo

Napriek tomu, že Dolores nosila ikonický ružový kostýmček, dokázala mladým čarodejníkom poriadne znepríjemniť život. Po tom, ako bol Dumbledore prepustený, nahradila ho na poste riaditeľky Rokfortu a priniesla množstvo šialených zákazov.

Preto snáď ani nemusíme dodávať, že liezla na nervy aj mnohým fanúšikom kníh či filmov, čo je nakoniec iba dôkazom toho, že je skutočne dobre napísanou postavou.

A veľký dojem urobila aj na samotného Stephena Kinga. Dokonca na otázku, či je kniha Fénixov rád rovnako dobrá, ako tie ostatné, povedal, že je podľa neho dokonca ešte o niečo lepšia.

Najnovšie články