Foto: Unsplash / MovieStillsDB

Streamovací gigant vie, čo robí.

Streamovacie služby sa nesnažia iba o to, aby svojim divákom prinášali obsah, ktorý ich zaujme, ale chcú ich aj pripútať k obrazovkám najrôznejšími spôsobmi. Napríklad viete, aký trik používa Netflix, aby vás „prinútil“ pozerať nejaký film či seriál? Na túto zaujímavosť upozornil portál LADbible

Článok pokračuje pod videom ↓

Ak patríte medzi fanúšikov romantických tínedžerských seriálov, pravdepodobne vám červená streamovacia služba po dopozeraní jedného odporučí ďalšie podobné, ktoré by sa vám mohli tiež páčiť. Vedeli ste o tom? Pravdepodobne áno. To ale nie je ani zďaleka všetko.

Foto: Netflix

Menia sa miniatúry

Je tu aj ďalšia vec, ktorú si jednoducho vysvetlíme prostredníctvom rebríčka Top 10, ktorý nevyzerá na každom profile rovnako. Napríklad, ak máte radi spomínané romantické seriály, ukážková miniatúra na obľúbené filmy či seriály u vás vyzerá inak ako u diváka, ktorý miluje akčný žáner.

Ako vysvetľuje LADbible, algoritmus je dokonca tak chytrý, že dokáže nájsť hercov, ktorých radi sledujete a presne tých umiestni na miniatúru, čo ľudí nepochybne upúta.

Mení sa tiež rozloženie domovskej stránky, ktoré je tak isto prispôsobené čo najviac na mieru práve vám.

Takže, ak ste si mysleli, že je iba náhoda, keď vám Netflix odporúča seriály s obľúbenými hercami, nie je to tak. Streamovacia služba veľmi dobre vie, čo robí a chce si vás aj takýmto spôsobom udržať pred obrazovkami.

Photo by Nadjib BR on Unsplash

Netflix zavádza nepopulárnu novinku

Ako sme vás už informovali, Netflix pred nejakým časom spustil aj v Európe svoju kritizovanú novinku. Tá má zabrániť zdieľaniu účtov mimo členov jednej domácnosti. Po Južnej Amerike zasiahla aj Kanadu, Portugalsko, Nový Zéland a Španielsko. Ak ste dúfali, že je to všetko a do ďalších krajín sa nedostane, máme pre vás zlú správu.

Podľa najnovších informácií plánuje Netflix najbližšie obmedziť zdieľanie účtov už počas tohto štvrťroka, uvádza Mirror s odvolaním na oficiálne vyhlásenie. Do praxe by sa tak malo dostať už v najbližších týždňoch.

Vyzerá to tak, že napriek počiatočnému odlivu predplatiteľov sa tento trend zmenil a streamovacia služba získala za uplynulé obdobie až 1,75 milióna nových platiacich divákov.

Zmena sa má dotknúť predplatiteľov v Spojených štátoch a ďalších krajinách. Logicky sa očakáva, že v budúcnosti bude medzi nimi aj Slovensko. Niektoré slovenské weby píšu, že by sa tak malo stať už „čoskoro“. Či táto informácia stojí na overenom základe alebo aké dlhé obdobie môžeme pod týmto pojmom rozumieť, nie je zrejmé. O ďalších novinkách vás budeme informovať.

Uložiť článok

Najnovšie články