Foto: IMDB (BBC)

Úvodná epizóda k mini sérii od BBC s názvom Gunpowder nás zaskočila brutálnym a násilným prenasledovaním katolíkov.

Televízia BBC pustila do hlavného vysielacieho času drámu, ktorá nesie názov Gunpowder. V hlavnej úlohe tu exceluje hviezda Game of Thrones, Kit Harington. Po premiére prvej epizódy sa spustila obrovská vlna rôznorodých reakcií, za ktoré môžeme vďačiť násilným scénam, ktoré sa nevyhli témam, ako mučenie či poprava. A našťastie nikto tieto režijne skvosty nepokazil cenzúrou. V prvej epizóde vidíme postavu menom Robert Catesby, ktorá skutočne vychádza z anglickej histórie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Seriál bude v nasledujúcich epizódach sledovať jeho príbeh, v ktorom sa pokúsi o vraždu kráľa Jakuba I. tým, že umiestni výbušniny pod Snemovňu Lordov, čo je horná komora parlamentu Spojeného kráľovstva. V čase, kedy sa seriál odohráva, boli katolíci považovaní za zradcov, ktorí sú viac oddaní pápežovi, než kráľovi.

Prvá epizóda zahŕňa detailné zábery na mladého kňaza, ktorý je mučený tým, že visí a je následne roztrhnutý na štvrtiny, zatiaľ čo žena v jeho blízkosti je vyzlečená donaha a následne ukameňovaná. Diváci zobrali všetko svoje pohoršenie a užasnutie na sociálne siete, kde sa pochválili a zároveň aj posťažovali so svojim post-traumatickým šokom ostatným používateľom.

Áno je to veľmi konkrétne a násilné, ale tak to byť musí, aby sme pochopili, čo sa skrývalo za prenasledovaním, a prečo Catsby a spol. urobili to, čo urobili.

Fantastická historická dráma #Gunpowder. Život bol drsný a my sme mučili obrovské množstvo nevinných ľudí. Tak sa ľudia zabávali. To je fakt.

Vedela som, že ľudí nechávali visieť a štvrtili ich… ale fuj, keď to vidíte, uvedomíte si aká brutálna bola naša história.

Pozri aj: Drsné dialógy, žalostné efekty a nepochopiteľná priazeň. Toto je 10 najkultovejších snímkov amerických filmárov

independent.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články