Foto: SITA/AP

Ulice mesta zívajú prázdnotou.

Najľudnatejšie mesto v strednej Číne sa zmenilo na mesto duchov. Ľudia sa boja nákazy koronavírusom, a tak sa radšej zdržujú doma a von vychádzajú iba v nevyhnutných prípadoch, napríklad aby si zaobstarali zásoby jedla. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Wu-chan je považovaný za miesto, kde vznikol koronavírus 2019-nCoV a do dnešného dňa má na konte najmenej 106 úmrtí, pričom Čína iba včera potvrdila 1 771 nových prípadov, čo znamená, že v krajine je počet nakazených na úrovni 4 515 a takmer 1000 ľudí je vo vážnom stave.

Ulice Wu-chanu sú prázdne

Je preto pochopiteľné, že ľudia nevychádzajú von a ak áno, tak iba na nevyhnutne krátky čas. Z Wu-chanu sa tak stalo mesto duchov. Ulice, ktoré sa ešte pred pár mesiacmi hemžili tisíckami ľudí sú prázdne, rovnako ako aj cesty, ktoré by boli za normálnych okolností plné áut.

Foto: SITA/AP

Za zdroj nákazy koronavírusom  sa zatiaľ považuje skupina ľudí pracujúcich na trhoch so zvieratami. Vírus sa šíri vzduchom a napadá dýchací systém, predovšetkým ľudí so slabším imunitným systémom.

Vírus hlásia nové krajiny

Okrem pevninskej Číny hlásia potvrdené prípady aj z Hongkongu, Macaa, Taiwanu, Thajska, Japonska, Južnej Kórey, Spojených štátov, Vietnamu, Singapuru, Malajzie, Nepálu, Francúzska, Austrálie, Srí Lanky a Kanady. Prvý prípad nákazy novým koronavírusom potvrdili už aj v Nemecku. Niekoľko pacientov s podozrením na koronavírus preverujú v susednom Česku.