Foto: lightyear.one

Poradí si aj s väčšími vzdialenosťami.

Väčšina veľkých automobiliek pochopila, že budúcnosť patrí elektromobilite. Elektromotor so slušným výkonom tak už dávno nie je iba výsadou Tesly, ale niečím podobným sa môže pochváliť aj Audi či Mercedes. Ani jedno z týchto áut však nie je vhodnou voľbou na niekoľkodňový roadtrip. Elektromobily majú príliš krátky dojazd na to, aby sme sa na ne spoľahli s väčšími vzdialenosťami.

Toto sa však môže už čoskoro zmeniť. Priekopníkom vo veci má byť elektromobil Lightyear One, o ktorom informuje portál Design Boom. Okrem iného má ísť aj o najudržateľnejšie vozidlo, aké nájdeme na trhu. Auto má predĺžený dizajn, ktorý je rovnako futuristický ako jeho názov. Elektromobil je pritom pokrytý solárnymi panelmi, ktoré sú integrované pod bezpečnostným sklom.

Vstupujeme do novej éry

Foto: lightyear.one

V prípade teda, že sa auto nabíja skrz solárne panely, dokáže ponúknuť dojazd až 725 kilometrov. „Tento moment reprezentuje vstup do novej éry jazdenia,hovorí Lex Hoefsloot, ktorý je spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom automobilky Lightyear. „Dva roky snívania, myslenia a tvrdej práce smerovali k tomuto míľniku. Ten je veľkým skokom v našej misii vytvorenia čistej mobility, ktorá je dostupná pre všetkých.

Rýchlosťou svetla do budúcnosti

Ako ďalej informuje Design Boom, automobilka Lightyear bola skutočne založená iba v roku 2016. Teraz odhalila svoj prototyp, vďaka ktorému predala už stovku vozidiel. Tie sa začnú vyrábať a putovať k svojim majiteľom už v roku 2021. Aerodynamický dizajn vozidla je pritom založený iba na fyzikálnych zákonoch a nie na „povrchnej kráse“. Poskladané je z moderných materiálov, ktoré zabezpečujú jeho ľahkosť a efektivitu.

Pokiaľ si to bude situácia vyžadovať, auto môže byť nabité na klasických staniciach, no k využitiu zmieňovaného dojazdu, mu za ideálnych podmienok postačia solárne panely. Cenovka na tomto futuristickom elektromobile je 120-tisíc eur a prví majitelia sa ho dočkajú už o dva roky.

designboom.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )