Ilustračné foto: Wikimedia (Norbert Aepli)

Konkurovať Tesle bude aj škoda.

Elektromobilita je v súčasnosti pojem, ktorý viac nie je hudbou budúcnosti. Mladí ľudia chcú čoraz viac investovať do udržateľnosti a to sa netýka len dopravy, ale napríklad aj bývania. Tento trend však znamená, že svoje miesto chce na trhu zastúpiť čoraz viac značiek. Plne elektrické SUV predstavili aj Mercedes a Audi.

Za svetovými značkami nezaostáva ani Škoda. A tá dokonca prichádza s veľmi férovou ponukou, ktorá zrejme vzbudí veľký záujem. Lákavá cena v pomere s kvalitou, ktorú značka prináša, tvoria ponuku, ktorá sa neodmieta. Najmä v prípade, že pomyslíte aj na dotáciu na elektromobily. Tá robí z elektromobilov totiž o niečo dostupnejší produkt, a tak sa Škoda Citigo-e stáva ešte lákavejšou.

Lacná (a ešte lacnejšia) Škoda

Škoda svojím modelom narúša stereotyp, podľa ktorého sú elektromobily len pre vyššiu strednú vrstvu. Bežnému vodičovi tak neušetrí len náklady na palivo, ale aj na samotnú kúpu. Elektrická verzia Škody Citigo by totiž mala podľa portálu Tesla Magazín vstúpiť na trh so základnou cenovkou, približne 16-tisíc eur. Túto sumu je možné okresať maximálne o 25% prostredníctvom dotácie na elektromobily.

Elektrická verzia Škody Citigo sa od svojho súrodenca so spaľovacím motor líši len minimálne. Dizajnové zmeny sa objavili najmä na miestach, ktoré sú pre automobil bez spaľovacieho motoru zbytočné. Dojazd elektrickej škodovky by mal byť okolo 270 kilometrov, čo nepredstavuje veľký problém, keďže stále hovoríme o mestskom vozidle. Auto bude poháňať motor s výkonom 75 kw a 37,7 kWh batéria.

teslamagazin.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )