foto: Unsplash (ilustračné)

Na Záhorí udrel jeden z bleskov do rodinného domu, ktorý zhorel.

Pred polnocou dorazili nad naše územie búrky zo susedného Rakúska, ktoré boli sprevádzané vysokou bleskovou aktivitou.

Búrlivo bolo najmä v oblasti Záhorskej Vsi a Malaciek. V oblasti sa vyskytovali intenzívne zrážky a veľmi vysoká blesková aktivita. Tá priniesla stovky bleskov. Jeden z bleskov zasiahol rodinný dom v obci Malé Leváre na Novej ulici v ktorom žili dvaja majitelia v dôchodkovom veku. Domu zhorela strecha a požiar a následné hasenie poškodili aj zvyšok domu.

Búrky dnes môžeme očakávať vo viacerých častiach Slovenska

Nad našou oblasťou sa nachádza studený front, ktorý sa tu však rozpadá, no tento studený front k nám prináša vlhkosť, vďaka ktorej sa tvoria početné prehánky a búrky. Aj počas dnešného dňa nás opäť čakajú búrky, ktoré sa podobne ako uplynulé dni začnú vytvárať už okolo poludnia.

Opäť by mali byť sústredené priamo na horské oblasti a vyskytnú sa najmä na severe. Búrky budú počas dnešného dňa opäť sprevádzané predovšetkým prívalovými zrážkami, no ojedinele sa môžu vyskytnúť aj menšie krúpky.

Na horách si tak aj počas dnešného dňa treba dať veľký pozor. Už zajtra by to však malo byť lepšie a na našom území by mal zavládnuť slnečný deň. Riziko búrok je minimálne.

Búrková činnosť sa k nám opäť vráti po víkende.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )