Foto: Sussex Police

Polícia našla v lese telo 20-ročnej ženy. Spáchala samovraždu po tom, čo sa pridala do chatu na WhatsAppe.

Amy Springer mala len 20 rokov, keď sa rozhodla skoncovať so svojím životom. Stalo sa tak po tom, čo sa pridala do WhatsApp chatu, kde ľudia diskutujú o sebapoškodzovaní a o samovražde. Kvôli nemu si na život siahli už najmenej 4 ľudia.

Kvôli WhatsApp chatu spáchali samovraždu 4 ľudia

Amy Springer sa pred časom pridala do samovražedného WhatsApp chatu, kde s ďalšími ľuďmi diskutovala o sebapoškodzovaní a o tom, aké spôsoby samovraždy sú najefektívnejšie. Telo len 20-ročnej ženy bolo následne koncom marca nájdené v lese neďaleko britského predmestia Portslade, píše portál Daily Mail. Žiaľ, okrem nej si na život siahli aj ďalší traja ľudia. Detaily týkajúce sa konverzácií či ostatných členov chatu zatiaľ zverejnené neboli.

Obhliadajúca lekárka Karen Henderson skonštatovala, že Amy trápilo viacero zdravotných ťažkostí, diagnostikovali jej autizmus, ale aj posttraumatickú stresovú poruchu a emočne nestabilnú poruchu osobnosti. Veľmi ťažko niesla traumu, ktorú v detstve prežila, keď bola ešte malá, zomrel jej starší brat David.

Foto: unsplash

Minulý rok bola nezvestná 15-krát

Napriek tomu sa však zdalo, že sa v posledných týždňoch pred samovraždou cíti pomerne dobre. Amy navštevovala odborníkov, pomáhal jej aj podporný tím a maximálnou oporou jej vždy bola aj rodina.

Napriek tomu sa však nedokázala vymaniť z pazúrov samovražedných myšlienok, často na nejaký čas zo svojho domova zmizla a ubližovala si. V roku 2020 ju rodina ako nezvestnú nahlásila až 15-krát a v roku 2021 trikrát. Opäť sa stratila 19. marca. Polícia okamžite po nahlásení zmiznutia prehľadala jej izbu, nenašli však žiadny stopy, ktoré by naznačovali, kam odišla a prečo. Napokon však našli už len jej bezvládne telo. Príčinou úmrtia bolo udusenie.

Neváhajte vyhľadať pomoc

Podobné online fóra či rôzne výzvy môžu ohroziť aj ľudí na Slovensku a v Česku. Pred časom internet zaplavili diskusie o výzve s názvom Modrá veľryba. V rámci nej mali mladí ľudia plniť sériu úloh, ktorými ich sprevádzal „kurátor“. Ako píše portál BBC, človek si mal spočiatku pozrieť hororový film, postupne sa však úlohy stupňovali. Napríklad, hráč si mal do pokožky vyryť veľrybu.

V poslednom kole ho hra vyzvala, aby spáchal samovraždu. Okolo hry vzniklo množstvo rôznych špekulácií, kým niektorí tvrdili, že zapríčinila smrť desiatok ľudí, iní trvajú na tom, že hra nikdy ani neexistovala. O tom, že ide o poplašnú správu, informovala pred rokom aj Slovenská polícia, zároveň však vyzvala k opatrnosti.

Foto: unsplash

Či už však Modrá veľryba existuje alebo nie, dôležité je vedieť, na koho sa obrátiť, ak sa ocitnete v náročnej situácii a potrebujete pomoc. Hovorte o tom, čo vás trápi s blízkymi a v prípade potreby neváhajte vyhľadať pomoc odborníka. Bezplatnú pomoc prostredníctvom mailu, chatu či telefónu poskytne napríklad Krízová linka pomoci (IPčko). Obrátiť sa môžete aj na Linku dôvery Nezábudka (0800 800 566) alebo Linku detskej istoty LDI (116 111).

Uložiť článok

Najnovšie články