Foto: Rozhľadňa nad obcou Zborov nad Bystricou (s povolením mojekysuce.sk)

Kysuce majú novú atrakciu.

Región Kysúc sa už čoskoro bude môcť tešiť z novej atrakcie. Pred novou letnou turistickou sezónou totiž finišujú práce na novej rozhľadni. Tá vyrástla v okrese Čadca pri obci Zborov nad Bystricou a ponúka výnimočné výhľady na okolitú krajinu. 

Výstavba rozhľadne v Bystrickej doline začala podľa portálu mojekysuce.sk už minulý rok. Ako kysucký portál informuje, aktuálne je už rozhľadňa takmer dokončená, no keďže má plniť aj monitorovaciu funkciu, verejnosti ešte sprístupnená nie je. To sa však snáď zmení už čoskoro.

Foto: Rozhľadňa nad obcou Zborov nad Bystricou (s povolením mojekysuce.sk)

Vyhliadková veža s murovaným základom a drevenou vrcholovou časťou vytvára nad obcou Zborov nad Bystricou peknú scenériu. Ponúka výhľady na dolinu riečky Bystrica, mesto Krásno nad Kysucou ale aj vrcholy Malej Fatry. Zaujímavosťou je, že rozhľadňa síce stojí na území obce Zborov nad Bystricou, no z tej k veži nevedie žiadny značený turistický chodník.

Foto: Rozhľadňa nad obcou Zborov nad Bystricou (s povolením mojekysuce.sk)

Na rozhľadňu sa možno dostať z mesta Krásno nad Kysucou po červenej turistickej trase vedúcej hrebeňom oddeľujúcim doliny Kysuce a Bystrice. Druhou možnosťou je vyraziť z obce Klubina po žltej a následne sa pripojť na spomínanú červenú turistickú trasu.

#cestujemdoma

Spoznávaj Slovensko a jeho krásy, podpor domácu ekonomiku a cestovný ruch.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )