Foto: instagram.com (chrisluckhardt)

Vyzerá to tak, že obľúbený fastfood si užívali aj na odľahlej vojenskej základni.

Fotografie dokážu uschovať prítomnosť na dlhú dobu a v budúcnosti prinesú zaujímavé svedectvo o tom, ako sme si tu žili. Keď sa dnes objavia fotky z minulosti, neraz nás poriadne prekvapia. A presne to sa stalo s unikátnymi zábermi fotografa Chrisa Luckhardta. Podarilo sa mu navštíviť starý opustený McDonald’s, o ktorého existencii mnohí ani len netušia. Nachádza sa totiž na veľmi zaujímavom mieste.

Fotograf na sociálnej sieti vysvetlil, že sa vydal na vzdialený Aljašský ostrov Adak, kde ho lákala opustená vojenská základňa. No dozvedel sa ešte o niečom inom, čo ho tu očarilo. Súčasťou základne bol totiž aj McDonald’s, ktorý už niekoľko rokov dýcha prázdnotou.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Chris Luckhardt (@chrisluckhardt)

Dozvedel sa o ňom iba náhodou

Napriek tomu, že má dnes len 33 obyvateľov, v minulosti to bolo inak. Luckhardt vysvetlil, že v 80. rokoch tu žilo cez 6-tisíc vojakov a civilistov. O existencii tohto miesta sa dozvedel na internete, kde sa stalo virálnym a jeho mimoriadne zaujalo.

Okrem unikátneho príbehu, ktorý sa s ním spája, sú zaujímavé aj ceny menu, ktoré je na fotkách vidieť a ktoré tu tento obľúbený fastfood ponúkal.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Chris Luckhardt (@chrisluckhardt)

Ceny prekvapili

Luckhardt sa svojich sledovateľov opýtal, čo by si z tohto menu objednali. Niekto v komentároch následne upozornil ľudí na ceny jednotlivých položiek.

Napríklad, šesť kuracích nugetiek stálo 2,35 dolára, Big Mac 2,45 dolára či Happy Meal 3,36 dolára. Fanúšikov zaujala aj položka superveľkých hranolčekov Dino-Size. Žiaľ, pri nich nie je cena.

Ako uvádza UNILAD, ľudia boli z týchto nízkych cien šokovaní, treba však brať do úvahy lokalitu, kde sa nachádzal, ktorá ich ovplyvnila. Samotný McDonald’s totiž pripúšťa, že ceny jeho ponuky sa líšia od toho, kde prevádzky franšízy sídlia.

V roku 1994 bola táto prevádzka zatvorená.

Uložiť článok

Najnovšie články