Kanye West verí, že mu Boh povedal, aby kandidoval za prezidenta. Oznámil to v stredu 8. júla 2020 v rozhovore pre magazín Forbes, v ktorom tiež uviedol, že už viac nepodporuje amerického prezidenta Donalda Trumpa. Foto: TASR/AP (Michael Wyke)

Spôsobili to jeho príspevky, ktoré obe spoločnosti vyhodnotili ako antisemitské.

Americký rapper Kanye West, momentálne vystupujúci pod menom Ye, má zablokované účty na Twitteri a Instagame. Spôsobili to jeho príspevky, ktoré obe spoločnosti vyhodnotili ako antisemitské. TASR správu prebrala v pondelok z agentúry AP.

Spoločnosť Twitter v nedeľu informovala, že rapper Ye zverejnil tvít, ktorý je v rozpore s pravidlami používania jej služieb.

Chcel vyhlásiť bojovú pohotovosť zameranú voči židom

Kanye West-Ye totiž na Twitteri napísal, že čoskoro vyhlási bojovú pohotovosť zameranú voči židom. Odkazoval pritom na termín, ktorý sa na označenie stupňa pohotovosti používa v americkej armáde. V tom istom tvíte, ktorý neskôr Twitter odstránil, dodal: „Vy sa so mnou zahrávate a snažíte sa zablokovať každého, kto oponuje vašej agende“.

Foto: TASR/AP

Účet Kanyeho Westa na Instagrame zablokovala spoločnosť Meta Platforms po tom, čo v ňom obvinil svojho rapperského kolegu Seana „Diddyho“ Combsa z toho, že ho ovládajú židia. Combs totiž kritizoval tričko s nápisom „White Lives Matter“, ktoré mal černošský rapper Kanye West oblečené na nedávnej módnej prehliadke v Paríži. Uvedený slogan v USA často používajú stúpenci nadradenosti bielej rasy.

Najnovšie články