Foto: MovieStillsDB

Film Don't Look Up trhá rebríčky sledovanosti.

Film Don’t Look Up je momentálne mimoriadne populárnym na streamovacej službe Netflix. Ponúka hviezdne obsadenie a apokalyptický príbeh, avšak nájdeme v ňom aj viacero vtipných scén. Vo filme sa však dá nájsť aj jeden záber, ktorý sa divákom môže javiť ako zjavná filmárska chyba. 

Ako uvádza portál Ladbible, film sa môže označiť za satirickú drámu modernej spoločnosti. Film mal premiéru na Štedrý deň a zožal veľký úspech. Ako to už býva, niektorí jeho sledovanie označujú za stratu času, iní ho zase vyzdvihujú do nebies.

Zjavná „chyba“

S pribúdajúcimi divákmi si ľudia všímajú rôzne detaily vo filme. Jeden mimoriadne zaujímavý s výstižným popisom „oopsy“ zverejnil na sociálnej sieti TikTok a profil @sightpicture spravovaný filmárom Benom Köhlerom.

@sightpicture

#dontlookup #oops #moviemistakes

♬ original sound – Ben Köhler DP

V čase 1:28:10, keď sa astronómka Kate Dibiasky, ktorú hrá Jennifer Lawrence stretáva s Yule stvárneným Timothéem Chalametom a jeho kamarátmi, je možné na vidieť členov filmového štábu v zábere, ktorý trvá približne 1 sekundu.

Ben Köhler túto „chybu“ vo filme zverejnil na TikToku a odozva bola veľká. Video s nadpisom „oopsy“ bolo už videné 1,3 miliónkrát.

Vyjadrenie režiséra

Na sociálnej sieti Twitter zareagoval na video aj samotný režisér filmu Don’t Look Up – Adam McKay. V skutočnosti však tento záber vo filme ostal zámerne.

Skvelý postreh. Krátky záber na štáb sme ta nechali zámerne, aby sme si pripomenuli zvláštny zážitok z nakrúcania,“ napísal McKay na Twitter.

Technicky to teda nie je chyba, ale zámer, alebo ak chcete tak niečo ako „easter egg“.

Kométa, ktorá nikoho nezaujíma

Film Don’t Look Up je o dvojici astronómov, ktorých stvárňuje dvojica Leonardo DiCaprio a Jennifer Lawrence, ktorý objavia obrovskú kométu smerujúcu na Zem. Snažia sa túto informáciu priniesť svetu, no je to náročnejšie, ako si na začiatku mysleli.

Okrem hviezdnej dvojice vo filme uvidíte aj už spomínaného Timothéeho Chalameta, ďalej si tu zahrali aj Meryl Streep, Cate Blanchet, Jonah Hill, speváčka Ariana Grande, hudobník Kid Cudy, Matthew Perry alebo Chris Evans.

Novinku si môžete pozrieť na streamovacej službe Netflix. K dispozícii sú titulky a tiež aj dabing.

0
Uložiť článok
Komentovať