Foto: archív TASR/Pixabay

Každá osoba považovaná za celebritu má svojich fanúšikov i nepriateľov.

Vzhľadom na to, že celebrita je denne pod drobnohľadom a jej život sledujú tisícky, ba milióny ľudí, mala by sa správať tak, aby išla ľuďom príkladom. Celebrity však na to neraz ohľad neberú a podobne je to aj v prípade rodiny Kardashianovcov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Rezervácia pre týrané a zneužívané slony

Na svojom Twitteri nedávno Kim Kardashian uverejnila fotografie z dovolenky na Bali. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, keby nešlo o fotky, na ktorých si užíva prítomnosť slonov. Pozornému zraku fanúšikov však neušlo, že slony majú okolo krkov uviazané laná a jeden z nich má dokonca pripevnený aj postoj so sedlom, v ktorom sedí muž. Je teda pravdepodobné, že sú využívané na to, aby na chrbtoch vozili turistov. Fotografia mala byť urobená v rezervácii pre slony, v rezervácii však zvyčajne na slonoch turisti nejazdia.

Slony zachránené z cirkusov a turistických destinácií

Rezervácie totiž slúžia na to, aby sa v nich duševne aj fyzicky liečili slony, ktoré dlhé roky slúžili pre pobavenie turistov a žili v zlých podmienkach, kde boli týrané a nedostávali dostatok stravy a zdravotnej starostlivosti. Niektoré slony boli zachránené z turistických destinácií, iné zas z cirkusov.

Ľudia neskrývajú pobúrenie

Ľudia na fotografie celebrity reagovali rôzne, pričom niektorí jej odporúčali miesta, ktoré sú skutočnými rezerváciami, kde sa zvieratám naozaj pokúšajú pomôcť. Ďalší sa zas nezdržali a v statusoch nedokázali skryť pobúrenie a zlosť nad tým, že Kim navštívila zariadenie, ktoré sa za rezerváciu vydáva a využíva dôverčivosť turistov.

View this post on Instagram

✨❤️✨🐘🐘💯

A post shared by plus sized barbie (@hopes.day) on

Odporúčajú naštudovať si základy etického správania

Ďalší zas ostali pobúrení nad tým, ako je možné, že Kim nepostrehla nekalé úmysly rezervácie. Poukazujú na to, že na mieste, kde slony nosia na krku sedlá a majú okolo nôh uviazané laná, zrejme nie sú k týmto zvieratám práve najpriateľskejšie. Odporúčajú Kim naštudovať si, čo znamená etické správanie sa voči zvieratám a vyhnúť sa miestam, kde sa neštítia týrať mláďatá slonov, aby z nich vychovali poslušných nosičov, ktorí budú slúžiť len na zarábanie peňazí.

Obvinenia z nedbanlivosti a ignorancie

Mnohí Kim dokonca otvorene obvinili z nedbalosti a ignorancie. Samozrejme, celebrita sa bráni a tvrdí, že si pred dovolenkou urobila riadny výskum. uverejnené fotografie však tomu nenasvedčujú.

ladbible
Uložiť článok

Najnovšie články