Foto: SITA

Lety do Číny postupne pozastavuje čoraz viac aerolínii.

Indonézska letecká spoločnosť Lion Air Group, rozsahom letky najväčšia v juhovýchodnej Ázii, zastavuje všetky svoje lety do a z Číny. Dôvodom je epidémia smrtiaceho koronavírusu, ktorý sa šíri zo stredočínskeho mesta Wu-chan. V stredu o tom informoval hovorca aerolínií.

Článok pokračuje pod videom ↓

Indonéziu navštívi každý rok vyše milióna čínskych turistov a pracujú tam desaťtisíce príležitostných robotníkov.

Lety pozastavia aj britské či ruské aerolínie

V stredu aj britské aerolínie British Airways oznámili, že s okamžitou platnosťou zastavujú priame lety do a z pevninskej Číny.

Ruská letecká spoločnosť Urals Airlines v stredu uviedla, že z dôvodu šírenia koronavírusu pozastavila niektoré pravidelné linky do Európy obľúbené u čínskych turistov, napríklad do Paríža, Ríma a Mníchova.

Foto: SITA/AP

Rusko zatiaľ nehlásilo potvrdené prípady nákazy. Ruskí vedci vyvíjajú očkovaciu látky proti tomuto koronavírusu.

Vírus sa už rozšíril do 15 krajín

Čínske štátne úrady potvrdili v stredu 1400 nových prípadov nákazy týmto vírusom a doposiaľ mu podľahlo 132 osôb. Rozšíril sa približne do 15 krajín.

Päť z 206 japonských občanov, ktorých evakuovali do vlasti zo stredočínskeho mesta Wu-chan postihnutého epidémiou smrtiaceho koronavírusu, vzali do nemocnice, keď sa u nich prejavili príznaky choroby. V stredu to oznámila japonská vláda, ktorú citovala tlačová agentúra DPA.

Foto: SITA

Štyria z piatich hospitalizovaných pacientov majú kašeľ a horúčku, hoci ich zdravotný stav „nie je vážny“, spresnil minister zdravotníctva Kacunobu Kato.

Ďalšieho pacienta poslali do inej nemocnice v hlavnom meste Tokio, informovala japonská tlačová agentúra Kjódó.