Foto: Profimedia/fb Hanka Horká

Syn speváčky Honza Rek viní za smrť svojej mamy antivaxerov.

Česko-slovenským mediálnym prostredím rezonovala správa o úmrtí českej speváčky Hany Horkej, ktorá sa podľa blesk.cz úmyselne nakazila covidom, a aj keď informovala na sociálnej sieti, že je už prekonaná, o 2 dni na to zomrela.

Syn speváčky Honza Rek vinil za smrť svojej mamy antivaxerov. „Týmto komentárom, ďakujem za užitočný príspevok do diskusie. Menovite – Andor Šándor, Duša K, MUDr. Jan Vojaček, CFMP, Daniel Landa, Jaroslav Flegr, MUDr. Soňa Peková, PhD., Roman Šmucler a spol. Zobrali ste mi mamičku, ktorá si na vašom základe stavala všetky svoje argumenty. Pohŕdam vami. Ste absolútny odpad a od teraz na vás mám brutálnu pifku. Za pozostalých – syn.“ Túto správu priniesol portál tvnoviny.sk.

Reakcie Šándora a Landu

A ako sa dalo predpokladať, reakcie menovaných ľudí nenechali na seba dlho čakať. Jedným z menovaných bol bezpečnostný expert Andor Šándor, ktorý pre seznamspravy.cz zareagoval nasledovne: „Ani v jednom článku, či rozhovore nezbrojím proti vakcíne. Sám som covid prekonal a mám dve dávky vakcíny za sebou. A to, že som niekedy zmienil, že je to experimentálna vakcína, že by bol problém, keby niekto na ňu umrel, tak sú to veci, o ktorých sa verejne diskutovalo. A ak sa rozhodla ísť covidu oproti, tak to považujem za vrcholne nevhodný prístup. Nikdy, nikdy by som to nikomu neodporučil.“

Foto: Profimedia

Medzi zmienenými ľuďmi bol aj spevák Daniel Landa, ktorý redakcii seznamspravy.cz poslal SMS, že „nikomu maminku nezobral“.

„Možno je môj mediálny obraz vytvorený falošne a bez ohľadu na to, čo skutočne hovorím. V bolesti sa zužuje vnímanie reality, úplne to chápem. Som zásadne proti povinnému očkovaniu proti covid-19. Je to – a musí to tak ostať – každého dobrovoľné rozhodnutie, ako so svojím zdravím nakladá,“ napísal spevák.

0
Uložiť článok
Komentovať