Foto: Pixabay

Porovnali sme ceny piatich cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú zájazd do oblasti jadrovej havárie z roku 1986.

Po vysielaní seriálu Černobyľ sa o oblasť, kde sa v roku 1986 odohrala najväčšia havária v jadrovej energetike, poriadne zvýšil záujem. Svedčí o tom napríklad vyjadrenie scenáristu vynikajúceho seriálu Craiga Mazina, ktorý návštevníkov verejne vyzval k umiernenejšiemu správaniu a rešpektovaniu hrozivej histórie Černobyľu. Ako sa však do oblasti v okolí jadrovej elektrárne a neslávne známeho štvrtého reaktoru dostať? 

Dobrodružnú a atypickú dovolenku do Černobyľu je pomerne jednoduché vybaviť priamo “od stola” hneď v niekoľkých rôznych cestovných kanceláriách. Ďalšou možnosťou je zakúpiť si letenku nízkonákladovej spoločnosti s linkou do Kyjeva a vyhľadať niektorú z miestnych cestovných agentúr, ktoré ponúkajú výlety do mesta Pripiať a do okolia jadrovej elektrárne. My sme sa pozreli na to, čo majú v ponuke slovenské či české CK.

CHERNOBYLwel.come – 119 €

Najznámejšou cestovnou kanceláriou, ktorá zájazdy do Černobyľskej uzavretej oblasti ponúka už niekoľko rokov je slovenská cestovná kancelária CHERNOBYLwel.come. Cestovná kancelária sa už dlhé roky orientuje výhradne na oblasť, kde pred 33 rokmi došlo k výbuchu jadrového reaktora. Práve vďaka tomu si môžete byť istý, že vás vaša dobrodružná expedícia určite nesklame. CHERNOBYLwel.come ponúka niekoľko rôznych variant zájazdu do Černobyľu, pričom ten najlacnejší začína na 119 €.

Novinkou je dvojdňový zájazd do černobyľskej oblasti spolu s návštevou samotnej elektrárne za 399 €. Bez návštevy elektrárne vás dva dni v dejisku tragédie vyjdú 279 €. V cene zájazdov však nie sú zahrnuté ceny leteniek. Návštevu mesta Pripiať a Černobyľskej atómovej elektrárne však môžete skombinovať aj ponukou rôznych urbex priestorov v okolí Kyjeva, ktoré cestovná kancelária začala v poslednom období ponúkať.

CK Metal – 255 €

Na známom portáli Zlavomat ponúka zájazd do Černobyľu česká cestovná kancelária CK Metal. Okrem miesta, kde sa odohrala obrovská jadrová havária vám však cestovná kancelária ukáže aj množstvo ďalších zaujímavých miest u našich východných susedov. Ide totiž o 7-dňovú ponuku s názvom Veľký okruh Ukrajinou, ktorá neobchádza Ľvov či samotný Kyjev. Dopravu zabezpečuje cestovná kancelária autobusom priamo z Bratislavy. Ak by ste teda popri návštev Černobyľu radi spoznali aj iné miesta Ukrajiny, siahnuť by ste mali práve po takomto formáte.

Satur – od 658 €

Hľadáte ponuku, ktorá je takpovediac “na kľúč”? Zájazd do Černobyľu ponúka aj tradičná a dobre známa cestovná kancelária Satur. Návšteva miesta tragédia je spojená aj s prehliadkou hlavného mesta Ukrajiny. Výhodou tejto ponuky je, že sa nemusíte absolútne o nič starať. V cene 5-dňového zájazdu je letecká doprava, ubytovanie v 3-hviezdičkovom hoteli, plná penzia a samozrejme výlet do uzavretej zóny Černobyľu. Ak máte radi fakultatívne poznávacie zájazdy, kde sú všetky starosti ponechané na CK, no tentokrát ste zatúžili po netradičnej destinácii, táto ponuka je pre vás ako stvorená.

Foto: Unsplash

Bubo – od 995 €

Černobyľ sa dostal aj do ponuky azda najznámejšej cestovnej kancelárie, ktorá sa orientuje na exotické a “nemasové” turistické destinácie. Bubo vo svojej ponuke láka na 5-dňový zájazd do mesta Pripiať, Černobyľu ale aj Kyjeva či bývalej raketovej základne v jeho okolí. Aj pri Bubo si môžete byť podobe, ako v CHERNOBYLwel.come byť istí maximálne profesionálnym sprievodcom, ktorý rád naplní všetky vaše očakávania a túžby z evakuovanej oblasti v okolí elektrárne.

Desirea – od 349 €

Mesto Pripiať a černobyľskú oblasť má v ponuke aj cestovná kancelária Desirea. Kým najlacnejšia zahrňuje štvordňový zájazd zameraný iba na dejisko tragédie v cene od 349 €, tá najdrahšia presahuje hranicu 2000 €. Ide však o 9-dňový letecký megavýlet do Kyjeva, Minsku, ale aj Petrohradu s Moskvou, počas ktorého záujemcovia navštívia aj oblasť Černobyľu. Dvojdňová ponuka spolu s návštevou elektrárne stojí v Desirea minimálne 429 eur, nie sú tu však zahrnuté ceny leteniek do Kyjeva.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )