Kingshaolin.com

Kapela King Shaolin má za sebou mnoho úspechov. Práve teraz sa však najviac skloňuje ich nový album, ktorého hudba sa vám bude určite páčiť.

New-age popová kapela vznikla v lete roku 2012 a práve v týchto dňoch si ich nové piesne môžete užiť na turné. Spevák Dominik Štofko nám prezradil, na čo sa môžu fanúšikovia počas turné tešiť, ale aj to aký je nový album, ktorého krst bude už 1. apríla. 

Od nášho rozhovoru s vami ubehol už nejaký ten rôčik, stále koncertujete a momentálne ste na klubovom turné, ktoré sa spája s vydaním nového albumu. Na čo všetko sa môžu fanúšikovia počas turné tešiť? Budú aj nejakí špeciálni hostia?

To je pravda, je to už nejaký čas. Nový album so sebou prináša nový repertoár a novú show, ktorá sa každým koncertom viac kryštalizuje. Na turné vystúpia aj interpreti ako Celeste Buckingham, raper Vladis, kapely Komajota, Graeme Mark Band, Jeno´s Brothers, The Parentals alebo pesničkár Samuel Kšiňan. Sme radi, že prijali pozvanie vystúpiť na našom King Shaolin Maresi Tour 2017.

Kingshaolin.com

„Play Against The Rules“ – tak sa nazýva váš druhý album, ktorý obsahuje 12 skladieb. Aké sú nosné témy piesní? Čo nimi vyjadrujete?

Rozprávajú príbehy z môjho života, opisujú svet, ako ho vnímam cez svoje srdce a zmysly. Každý song má, samozrejme, vlastnú tému a vibe. Album som robil vyše dvoch rokov. Som hrdý na všetkých 12 songov, ktoré na ňom sú, vyberali sme ich spolu s našim kapelníkom Mustafom. Myslím, že dokopy tvoria jeden silný celok.

Stal si sa autorom obalu albumu. Ako sa dá vysvetliť? Môže si v ňom nájsť človek aj nejaký hlbší odkaz?

Samozrejme. Bez posolstva by to bolo pre mňa prázdne. Názvom „Play Against The Rules“ naznačujem, že si treba vždy stáť za svojimi hodnotami a stáť na strane pravdy aj v momentoch, keď tí pri moci vravia opak. Tak ako obal, tak aj booklet vo vnútri ukrýva symbolické situácie zo života.

Kingshaolin.com

Zabodovali ste aj skladbou ,,Waiting“.  Fanúšikom je jasné, že je najmä o láske, prezraďte nám však ako vznikala a čo v skutočnosti znamená pre vás?

Je to o situácii, keď je človek vo vzťahu, v ktorom už všetko funguje len na zotrvačnosť a vie, že aj keď to nie je správne, len zotrváva. Nakoniec však nastane moment, keď stretne spriaznenú dušu, tú, ktorej chce obetovať všetky roky života.

Nahrali ste aj cover – Duch človeka, kde ste predviedli váš neuveriteľný cit pre hudbu. Prečo práve IMT Smile ?

Rozhodovanie mi uľahčila koncertná skúsenosť s IMT, z ktorej si pamätám „Duch Človeka“ v live verzii. Ich verzia s orchestrom je podľa mňa dokonalá. Ja som skladbu spracoval do šatu, z ktorého cítiť rukopis  KING SHAOLIN. Bratom Táslerovcom sa môj aranžmán páčil, čo je pre mňa veľká pocta a česť.

V roku 2014 ste sa stali oficiálnou kapelou Celeste Buckingham. Ako je to teraz, ešte stále hrávate spolu?

So Cel sme už toho zažili veľa, máme ju radi. Stále spolu hráme a tešíme sa z toho. To dievča sa neustále zlepšuje.

Ako to hodnotíte po toľkom čase? Aká je to pre vás skúsenosť?

Zahrali sme spolu nesmierne veľa koncertov a symbióza a chémia medzi nami na pódiu aj mimo neho funguje výborne. Každý koncert je skúsenosť a drilovanie si vlastného profesionálneho prístupu. Som veľmi rád, že spolu zdieľame jedno pódium.

Kingshaolin.com

Vaše úspechy poznáme aj my. Boli to vystúpenia v televízii,  ale aj to, že hrávate so Celeste Buckingham, tour, koncertovanie a úspech je určite aj to, že stále fungujete a môžete tešiť svojich fanúšikov.  Čo však považujete VY za svoj najväčší úspech?

Osobne považujem za najväčší úspech náš aktuálny album „Play Against The Rules“. Vložil som do neho veľa energie a úsilia, aby bol čo najlepší. Avšak medzi jeden z najsilnejších zážitkov patrí aj získanie druhého miesta a ocenenia za najlepšiu kompozíciu skladby na internacionálnej súťaži Carpathia Festival v poľskom meste Rzeszów.

Na čo sa môžu fanúšikovia tešiť po tour? Plánujete niečo?

Plánujeme klipy k singlom z albumu a ďalšie tour, takže je toho dosť.

Kingshaolin.com

Je vidieť, že veľa koncertujete. Máte aj nejaké špeciálne miesto, kde radi hrávate?

Začínali sme v kluboch a puboch a viacero nám prirástlo k srdcu. Jeden obzvlášť, je to Murphy´s Pub v Senci. Máme veľmi radi majiteľov a veľmi dobre sa tam vždy cítime. Okrem toho radi hrávame aj v Košiciach a, samozrejme, v rodnej Bratislave, kde máme na koncertoch veľa svojich ľudí.

Krst nového albumu je naplánovaný na 1. apríla. Čo všetko čaká na fanúšikov? Môžete prezradiť nejaké prekvapenie?

Bude to posledný koncert tour, takže by mal byť najviac nadupaný. Bude to veľká párty, kde oslávime tento dlho očakávaný album plný osobných spovedí a tanečných rytmov. Ľudia sa môžu tešiť na vokalistky, Vladisa a na 90 % aj na Celeste, nechajme sa prekvapiť. Každopádne sa na krst veľmi teším, v Nu Spirite dáme zo seba všetko.

Ak sa chystáš na turné kapely King Shaolin, to či hrajú práve v tvojom meste zistíš na kingshaolin.com, ale na King Shaolin.

Interez.sk (Anna Zábojníková)

 

Uložiť článok

Najnovšie články