Foto: sk.airbnb.com / sk.airbnb.com

Netradičné ubytovania na Slovensku, ktoré vám prinesú nezabudnuteľné zážitky.

Domy umiestnené na stromoch, na vode, mongolská jurta, kempovanie spojené s pohodlím hotela, ubytovanie v obytnej dodávke alebo karavane. Aj z týchto ubytovaní si môžete vyberať pri plánovaní letných dobrodružstiev po Slovensku. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Airbnb vyhľadáva množstvo Slovákov aj ľudí z celého sveta, ktorí nechcú siahať iba po hoteloch, ale chcú mať na výber z toho najširšieho spektra možností. Pozreli sme sa na najunikátnejšie ubytovania na Slovensku, ktoré v tejto bohatej ponuke nájdete a vybrali 10 najoriginálnejších z nich, ktoré vám spestria každý výlet či dovolenku.

Dom na strome Oaktreehouse

Domčeky na stromoch prinášajú samé o sebe veľký zážitok uprostred prírody. Na Airbnb nájdete ponuku ubytovania napríklad v Oaktreehouse v Modre. Je zasadený do príjemného prostredia a jeho moderný dizajn vás uchváti.

Dom je umiestnený na štyroch duboch a nechýba v ňom voda či elektrina. Vedie ku nemu drevený chodník a návštevníkov poteší aj terasa s výhľadom. Noc na tomto mieste pre dvoch stojí 135 eur.

Foto: sk.airbnb.com
Foto: sk.airbnb.com

Jurta

V banskobystrickom regióne, konkrétne v Krupine, môžete nájsť unikátny typ Airbnb ubytovania, ktorý priam dýcha východnou atmosférou. Jurta je alternatívne okrúhle stanové obydlie, ktoré má svoje korene medzi kočovnými kmeňmi.

V jeho interiéri nájdete všetko, čo potrebujete a ešte oveľa viac. Ubytuje aj štyroch návštevníkov, ktorí túžia po skutočne netradičnom zážitku. Jeho cena na jednu noc je 46 eur.

Foto: sk.airbnb.com
Foto: sk.airbnb.com

Karavan

Ak si túžite vyskúšať bývanie či cestovanie v karavane, na Airbnb nájdete aj ponuku tohto obytného prívesu s názvom BeVan, ktorý spraví z každého vášho výletu výnimočný zážitok.

Nemusíte sa obávať, že sa zle vyspíte na tvrdej posteli. Je vybavený manželskou posteľou z pamäťovej peny, nechýba ani všetko potrebné na to, aby ste sa počas dobrodružných ciest cítili dobre. Jeho cena je 89 eur na jednu noc.

Foto: sk.airbnb.com
Foto: sk.airbnb.com

Obytný príves

Ubytovať sa v obytnom prívese môžete neďaleko Banskej Štiavnice a vyskúšať si život v súlade s prírodou. Je vhodný pre všetkých, ktorí túžia po mieste mimo rušnej civilizácie, uponáhľaného sveta či internetu. Jednoducho pre milovníkov minimalistického štýlu alebo nadšencov, ktorí chcú vypadnúť a na chvíľu vypnúť.

Obytný karavan je zrekonštruovaný a v jeho interiéri nájdete všetko potrebné pre život. Je vhodný pre dvojicu a v jeho okolí nájdete množstvo možností trávenia svojho času v prírode, ktoré Banská Štiavnica a jej okolie ponúkajú. Prenajatie prívesu stojí 25 eur na noc.

Foto: sk.airbnb.com
Foto: sk.airbnb.com

Safari stan

V Čebovciach na južnom Slovensku nájdeme ubytovanie, ktoré spája kempovanie uprostred prírody s pohodlím, ktoré by ste v bežných stanoch nedostali.

Vo vnútri stanov na návštevníkov čaká vybavenie rovnaké, ako v hotelovej izbe. Nechýba veľká posteľ s gaučom alebo drevená terasa, na ktorej si môžete posedieť a vychutnať napríklad dobré raňajky alebo večeru. Za jednu noc na tomto mieste zaplatíte 70 eur.

Foto: sk.airbnb.com
Foto: sk.airbnb.com

Dom na strome Dubodom

Ďalší dom na strome, ktorý nájdete v ponuke Airbnb, je Dubodom. Nachádza sa vo Svätom Jure. Už na prvý pohľad návštevníkov očarí svojím exteriérom aj interiérom, ktorý je esteticky a funkčne vyriešený do posledných detailov.

Poskytuje ubytovanie najviac pre štyri osoby a disponuje všetkým potrebným k tomu, aby ste si naplno vychutnali svoje voľné chvíle. Preto nesmie chýbať ani veľká drevená terasa so svetielkami, kde môže byť každá strávená noc jedinečným zážitkom. Jeho cena je 200 eur na noc.

Foto: sk.airbnb.com
Foto: sk.airbnb.com

Jaskynný dom

V Dudinciach na strednom Slovensku môžete nájsť aj skutočne netradičné ubytovanie, ktoré ani v tomto výbere nemá obdoby. Ide o historický jaskynný dom zo 17. storočia, v ktorom sa môžete aj ubytovať. Skalné obydlie disponuje jednou spálňou vhodnou pre dvoch hostí.

Svoj pobyt na tomto mieste môžete spojiť s ochutnávkou dobrého vínka. Prenájom na jednu noc vás bude stáť 50 eur.

Foto: sk.airbnb.com
Foto: sk.airbnb.com

Indiánsky stan

Na južnom Slovensku, v Hrušove, ktorý dýcha ľudovými tradíciami, sa môžete ubytovať aj v takýchto nezvyčajných indiánskych stanoch, ktoré vyzerajú ako z rozprávky.

Okrem samotného zážitku z ubytovania si na tomto mieste môžete vychutnávať bazén, jazdu na koni, spoznávanie okolitej prírody alebo degustáciu miestnych vín. Je vhodný až pre štyroch hostí a za jednu noc zaplatíte 50 eur.

Foto: sk.airbnb.com
Foto: sk.airbnb.com

Pobyt v tme

Ubytovanie v minidome v Zázrivej pod Rozsutcom prináša jeden špeciálny zážitok, ktorý tu môžete vyskúšať. Ak ste ešte nepočuli o pobyte v tme a jeho blahodarných účinkoch, tak prispieva k hľadaniu vnútornej rovnováhy, duchovnej cesty či životného smerovania.

Práve to môžete zažiť na tomto mieste v lone prírody. Počas svojho pobytu môžete vyskúšať aj muzikoterapiu alebo vedenú meditáciu. Jedna noc vás bude stáť 52 eur a na dostavenie toho správneho výsledku sa odporúča zostať sedem dní.

Foto: sk.airbnb.com
Foto: sk.airbnb.com

Apartmán na vode

Okrem domčekov na strome aj u nás na Slovensku získavajú stále na väčšej popularite domy na vode. V tomto prípade sme vybrali apartmán Tahiti, ktorý sa nachádza na Slnečných jazerách v Senci.

Je vhodný až pre štyroch hostí a svojou atmosférou vám navodí pocit toho, že sa nachádzate v exotickej destinácii. Noc na tomto unikátnom mieste vás vyjde 103 eur.

Foto: sk.airbnb.com
Foto: sk.airbnb.com
sk.airbnb.com
Array

#cestujemdoma

Spoznávaj Slovensko a jeho krásy, podpor domácu ekonomiku a cestovný ruch.

Uložiť článok

Najnovšie články