Reprofoto: ©ArcGEO Information Systems spol. s r.o.

Sledovať priebeh ochorenia Covid-19 na Slovensku bude teraz pre verejnosť jednoduchšie.

Európa zažíva najťažšie obdobie od konca druhej svetovej vojny, spolu s ňou aj Slovensko. Boj s pandémiou ochorenia Covid-19 je pritom v našej krajine len na začiatku. Do dnešného utorkového rána evidujeme na Slovensku 72 nakazených ľudí zo všetkých kútov krajiny. Podrobný prehľad o lokalite a počte jednotlivých prípadov ponúka prehľadná mapa.

Za posledné týždne sleduje väčšina z nás rôzne zdroje, z ktorých čerpáme informácie o aktuálnom priebehu, teraz už pandémie, ochorenia Covid-19. Medzi prvými bola interaktívna mapa Univerzity Johns Hopkins, ktorá sleduje vývoj situácie vo svete od vypuknutia epidémie v čínskej provincii Chu-pej. Vlastnú mapovú aplikáciu má aj Svetová zdravotnícka organizácia či zdravotnícka univerzita London School of Hygiene & Tropical Medicine, ktorá ponúka prepočet prípadov na 100 000 obyvateľov.

Najnovšie má svoju interaktívnu mapu aj Slovensko. Údaje v nej sú aktualizované na základe oficiálnych štatistík Úradu verejného zdravotníctva, ktoré nájdete na oficiálnom webe korona.gov.sk. Interaktívnu mapu pripravila spoločnosť ArcGEO Information Systems s.r.o., ktorá ju bude aj denne aktualizovať.

V mape, ktorá odzrkadľuje aktuálnu situáciu s ochorením Covid-19 môžete nájsť množstvo údajov. Tým najdôležitejším je celkový počet nakazených, ale aj to, koľko prípadov pribudlo počas predchádzajúceho dňa či celkový počet otestovaných pacientov. Mapa ukazuje aj počet pacientov podľa jednotlivých okresov. Chýba zatiaľ len počet obetí a počet vyliečených. V prvom prípade veríme, že túto funkciu pridávať nebude nutné, v tom druhom presný opak.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )