Foto: Twitter/The Telegraph

Seriál Hra o tróny pred časom pobláznil celý svet.

Každý s napätím očakával ďalšiu sériu a každý ďalší diel bol predmetom búrlivých diskusií fanúšikov. Aj keď ten najväčší ošiaľ už pominul, ešte stále sa nájde množstvo fanúšikov, ktorí na tento seriál nedajú dopustiť. Ak medzi nich patríte aj vy, teraz sa môžete stať majiteľom hradu Riverrun.

Ak by ste sa rozhodli hrad kúpiť, dokonca možno ani nezbankrotujete. Hrad, ktorého exteriér sa využil pri natáčaní tretej série Hier o tróny, sa nachádza v severnej časti Írska a je súčasťou hradu Gosford. Cena začína v prepočte na niečo vyše 577 000 eurách. Aj keď sa môže zdať, že je to veľa, porovnajte túto sumu s neustále stúpajúcimi cenami bytov nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Napríklad, byt v New Yorku kúpite v prepočte za dva milióny eur a aj väčšie byty na Slovensku niekedy stoja státisíce.

Okrem toho, že bol využitý ako súčasť svetoznámeho seriálu, má hrad celkom zaujímavú históriu. Bol postavený okolo roku 1800 a v rukách pôvodného majiteľa ostal až do roku 1921. Počas druhej svetovej vojny slúžil ako útočisko pre vojakov, ale aj ako väznica, kde držali vojnových zajatcov. Po druhej svetovej vojne bol hrad predaný a od roku 1983 slúžil ako hotel.

V roku 2006 opäť zmenil majiteľa a od tých čias sa v ňom ukrývajú luxusné apartmány. V časti hradu, ktorá je na predaj, sa nachádza šesť apartmánov s príznačnými názvami, ako napríklad „Okrúhla veža“. Táto časť však ešte nie je plne zrekonštruovaná.

Skutočnému fanúšikovi to však iste nebude prekážať, podobne ako fakt, že na natáčanie nebol využitý interiér hradu, len jeho exteriér. Napriek tomu sa stal dôležitou súčasťou deja, keď v ňom prebýval Robb Stark spolu so svojou matkou Catelyn, strýkom Edmurom a Bryndenom Tullym. Práve tu sa kuli plány na porážku Lannisterovcov. Hádam najpamätnejšia scéna, ktorá sa na hrade odohrala, bola keď Robb Stark odsekol hlavu zradcovi Rickardovi Karstarkovi.

Ak sa vám zdá cena za hrad privysoká, no vaše srdce piští po kúsku z Hier o tróny, stále máte možnosť prenajať si aspoň jeden z apartmánov. Do renovácie hradu sa totiž zapojilo aj Airbnb a hrad sa snažia upraviť tak, aby čo najviac pripomínal dejisko Hier o tróny nie len navonok, ale aj vo vnútri.

Ak teda máte dostatok zlata ukrytého niekde v pokladnici, neváhajte a vydajte sa do Írska. Nechcete predsa, aby vám hrad niekto vyfúkol.

Pozri aj: Šok pre fanúšikov Game of Thrones. Emilia Clarke oznámila, že skončí účinkovanie v obľúbenom seriáli

allthatisinteresting
Uložiť článok

Najnovšie články