Foto: MovieStillsDB

Chce naštvať ďalších fanúšikov Game of Thrones?

Seriál Hra o tróny (Game of Thrones) sa v máji so svojimi divákmi nadobro rozlúčil, no emócie z fantasy príbehu vo fanúšikoch pretrvávajú aj mesiace po jeho finále. Niekoho záver seriálu potešil, iných naštval, no to, ako sa seriálovú podobu GoT rozhodli tvorcovia zakončiť, už nikto nezmení.

Článok pokračuje pod videom ↓

Je len ťažké dedukovať, ktorá z finálnych dejových liniek divákov naštvala viac. Pri pohľade na fan fóra k seriálu však jedným z najdiskutovanejších zvratov bol práve osud jednej z hlavných postáv – malého Brana Starka. Toho si v seriáli zahral mladý britský herec Isaac Hepstead Wright, ktorého zrejme reakcie fanúšikov na vývoj jeho postavy priveľmi nepotešili. Prezradil to v nedávnom rozhovore pre britský magazín New Muscal Express (NME).

Takto herec IsaacHepstead Wright začínal v seriáli Game of Thrones. Foto: MovieStillsDB

Fanúšikov naštval, jeho potešil

Wright však prezradil nielen to. Samozrejme, rozhorčenie fanúšikov sa dá pochopiť, pretože nemožno ulahodiť stopercentne každému jednému divákovi. Bran však v Hre o tróny podľa mnohých nespravil absolútne nič a napokon dopadol najlepšie zo všetkých. Stal sa totiž hlavou kráľovstva a bez toho, aby vôbec pohol prstom. A práve tento fakt fanúšikov naštval.

20-ročný herec si však narozdiel od skalných fanúšikov myslí pravý opak. „Myslím si, že Bran bol najlepšou postavou,“ prezradil v rozhovore pre NME.

„V prvej epizóde si myslíte, že to nedal a zomrel. No on dospel a ťažko sa naučil veľa vecí. Zo zraniteľnej postavy sa stal najmocnejšou zo všetkých,“ vysvetlil, čo fanúšikovia pri rekapitulácii celej Branovej postavy uznať musia. Bran totiž v Game of Thrones prešiel jednou z najťažších ciest. Samozrejme, pripomenúť ale treba tiež fakt, že tvorcovia seriálu, David Benioff a D. B. Weiss, pre divákov pripravili iné finále, než aké fanúšikov čaká v knižnej predlohe spisovateľa Georgea R. R. Martina. Na to, ako však bude toto finále vyzerať, si ešte budeme musieť niekoľko rokov počkať.

Isaac Hepstead Wright ako Bran Stark. Foto: MovieStillsDB

Nezvyčajný koniec

Mladému hercovi sa narozdiel od fanúšikov páčilo aj Branov osud, keď sa z neho stal „troj-oký havran“ (Three-Eyed Raven). Podľa neho bolo úžasné, keď tento 10-ročný chlapec, navyše telesne postihnutý, zvíťazil nad všetkými v najkrutejšom svete a stal sa kráľom.

„Aké môžete mať šance, keď ostatní majú drakov a všetky tie ďalšie veci. Bran sa dostal na úplný vrchol a to bolo naozaj nezvyčajné,“ dodal k osudu svojej postavy, s ktorým bol spokojný zrejme len on.

To, ako tvorcovia Game of Thrones po ôsmich sériach ukončili, už však žiadny fanúšik nezmení. Tešiť sa ale môžeme na ďalšie príbehy magického Westerosu, ktoré stanica HBO chystá v spin-offoch. Nedávno potvrdila výrobu prvej série novinky House of the Dragon, ktorú vedenie televízie ohlásilo pri príležitosti predstavovania novej streamovacej služby HBO Max. Kedy sa seriálu, ktorý bude vychádzať z knižnej predlohy románu Oheň a krv (Fire & Blood) dočkáme, zatiaľ nie je známe.

NME

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články