Twitter/CIA

Ústredná spravodajská služba Spojených štátov americkych zverejňuje hádanky na svojom Twitteri.

Aj keď to nie je úplne náplňou CIA, tak na Twitteri sa snaží trochu ľudí aj pobaviť. Často tam uverejňujú rôzne obrázkové hádanky, ktoré si ľudia obľúbili a s radosťou ich riešia. 

Tieto hádanky sme vám priniesli aj my. Išlo o hľadanie rozdielov na dvoch na prvý pohľad rovnakých obrázkov. Jeden ukazoval bežný záber na ulicu, druhý bol v halloweenskej edícii.

Určte, koľko je hodín

Aj keď hľadanie rozdielov je určite zábavné, CIA má v zálohe aj niečo iné. Ide o obrázky, nad ktorými je potrebné hlbšie sa zamyslieť a určiť, koľko hodín je asi na obrázku, informuje portál IFL Science. Toto je jeden starší obrázok:

Twitter/CIA

Ako to už býva, ľudia tipovali rôzne. Niekto sa orientoval podľa počtu áut, ďalší zase podľa solárnych panelov či podľa oblačnosti.

Správna odpoveď v tomto prípade je 18:00. Podľa CIA sa to dá určiť kvôli dĺžke tieňov a slnečného svetla prichádzajúceho zo západu.

To však nie je všetko. V prípade prekliku na stránku Spy Kids od CIA sa pri obrázku nachádzajú aj ďalšie doplňujúce otázky, v ktorých sa zisťuje, či dokážete určiť, či je pracovný deň alebo nie, aké je ročné obdobe a podobne.

Ďalšia hádanka

CIA zverejnila ďalší obrázok, v ktorom bolo opäť potrebné určiť, koľko je hodín. Aby to nebolo až také zložité, agentúra uverejnila aj tri možnosti, a to 15:00, 11:00 a 7:00.

Opäť sa rozprúdila debata a dôvody pre konkrétne časy a dôvody, prečo by malo byť práve toľko hodín, koľko si ľudia myslia.

Twitter/CIA

Správna odpoveď je podľa CIA 7:00 ráno. Dôvodom sú opäť tiene vrhajúce z východu, ale aj osvetlenie pouličných lámp, ktoré ešte nebolo z predchádzajúcej noci vypnuté.

Tento článok bol pôvodne vydaný v roku 2020. V niektorých bodoch bol mierne upravený a opäť publikovaný.

Najnovšie články