Zápas museli približne na minútu prerušiť.

Netradičného návštevníka mal utorkový zápas tretej najvyššej anglickej futbalovej súťaže medzi tímami FC Portsmouth a Derby County (2:2). Krátko pred koncom úvodného polčasu totiž vbehla na hraciu plochu líška. Prítomným hráčom aj divákom sa pri sledovaní tejto scény okamžite zdvihli kútiky úst.

Problémy s líškami

Približne po minútovom prerušení duel pokračoval ďalej. Informáciu prinieslo aj periodikum Daily Star. Mnohí si okamžite spomenuli, že miesto konania zápasu – grófstvo Hampshire na juhu Anglicka, má problémy s líškami. Tie často obťažujú tamojších obyvateľov, vyberajú odpadkové koše a sliedia po dvoroch aj záhradách.

Líška na štadióne v Portsmouthe sa okamžite stala terčom vtipov. Niektorí žartovali, že na futbal prišla neskoro, pretože Leicester City, ktorého prezývka znie „líšky“, hral svoj zápas deň predtým. Ďalší si zase „zobrali na mušku“ do hrotového útočníka Portsmouthu Colbyho Bishopa, že konečne sa nepohybuje v pokutovom území súpera úplne sám.