Foto: Interez.sk

Ľudí vyzval k súdržnosti.

Novozvolený prezident Peter Pellegrini dnes na tlačovej konferencii pred nemocnicou v Banskej Bystrici povedal, že Robert Fico unikol smrti len o vlások. Taktiež potvrdil informácie o vážnosti zdravotného stavu slovenského premiéra.

Prekročenie červenej čiary

„Po krátkej návšteve pána premiéra Roberta Fica môžem povedať, že jeho zdravotný stav veľmi vážny. Bolo mi umožnené s ním hovoriť len niekoľko minút, lebo si jeho zdravotný stav vyžaduje pokoj,“ povedal Pellegrini. Taktiež prezradil, že po krátkej konverzácii bol premiér veľmi unavený. Fico je teda schopný hovoriť, ale zvládne len pár viet.

Zvolený prezident zároveň poďakoval zdravotníckemu personálu a vedeniu Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. „Pred premiérom sú najťažšie a najdôležitejšie hodiny a dni,“ dodal.

Opakovane vyzval ľudí na zastavenie šírenia nenávisti. Treba podľa jeho slov spájať rozdelené Slovensko. „Je potrebné, aby sme si spoločne naprieč celou krajinou bez rozdielu našich politických názorov, vierovyznania alebo čohokoľvek iného uvedomili, že sme na Slovensku prekročili jednu červenú čiaru, ktorú sme nikdy od vzniku našej krajiny neprekročili,“ uzavrel.

Uložiť článok

Najnovšie články