Foto: Interez.sk

Robert Kaliňák vyzval médiá, aby zverejňovali len overené informácie.

Premiér utrpel vážnu polytraumu po niekoľkých strelných poraneniach a jeho zdravotný stav je kritický, no stabilizovaný. Útočník po rokovaní vlády v Handlovej 5-krát vystrelil, premiéra okamžite previezli do nemocnice.

Ako na tlačovej konferencii informoval Robert Kaliňák, premiéra zasiahli 4 rany. Rozsah zranení je po štyroch strelných poraneniach veľmi rozsiahly. Lekári robia všetko preto, aby sa jeho stav zlepšil. Podľa Kaliňáka sa bude musieť Robert Fico niektoré veci zrejme učiť znova, rovnako sa tak bude musieť učiť niektoré veci aj demokracia.

Požiadal médiá, aby zverejňovali len fakty. Za posledné hodiny sme totiž videli mnohé informácie, často aj nepodložené. Útočník konal na základe mediálnych informácií, ktoré mal, povedal Matúš Šutaj Eštok na tlačovej besede. Atentátnik je tzv. „osamelý vlk“, nie je členom žiadnej organizovanej skupiny. Zúčastnil sa ale viacerých protivládnych protestov. Na vyšetrovanie bolo uvalené embargo prokuratúrou, viac informácií sa teda nateraz nedozvieme.

Správu aktualizujeme.

Uložiť článok

Najnovšie články