Foto: Youtube

Ubehlo už niekoľko rokov, odkedy autorka oficiálne ukončila knižnú čarodejnícku sériu.

Svet sa však s Harrym Potterom nedokáže rozlúčiť a niet sa čo čudovať. Jedinečnú atmosféru čarodejníckeho sveta dokáže napodobniť len máločo. Či už máte radšej filmy alebo knihy, fanúšikovia sa tešia z každej novinky. Vedeli ste však, že je možné ubytovať sa v Hagridovej chate?

Chýba vám čarodejnícky svet?

Skalný fanúšik Harryho Pottera si iste spomenie na to, že na pozemku čarodejníckej školy ležala aj Hagridova útulná chata, kde mu spoločnosť robil verný psí kamarát Tesák. Našťastie, dnes je už z filmového a knižného sveta možné do reality preniesť takmer čokoľvek a v tomto prípade sa niekto rozhodol, že vytvorí vernú kópiu práve Hagridovej chaty. Chata nesie názov Grounds Keeper Cottage a od apríla tohto roka ju nájdete v severnej časti Anglicka.

Chata je útulná a plne vybavená

V chate sa môže ubytovať celkovo až 6 ľudí a cena za prenájom na jednu noc sa pohybuje na hranici od 225 eur. Momentálne sa majitelia rozhodli vyhlásiť súťaž, ktorej víťaz si môže chatu privlastniť na celý týždeň, a to len za jediné euro. Drevená chata je mimoriadne útulná a ako vystrihnutá z magického sveta, ak by však ani to nestačilo, jeho súčasťou je Začarovaný les známy ako North Shire a rozsiahle pozemky, na ktorých sa môžu preháňať možno aj čarovné stvorenia.

Samozrejme, Hagridova chata je plne vybavená a nájdete v nej medenú vaňu, pohodlnú sprchu, ako aj obrovský medený čajník, kde si môžete nápoj uvariť priamo nad plápolajúcim ohňom v kozube. Aby mali hostia čo najviac pohodlia, nechýba ani moderná výbava, ako je napríklad sporák, chladnička či hriankovač.

Atmosféra ako z rozprávky

Jediné, čo budete potrebovať, je partia dobrých kamarátov, ktorá s vami bude pod dekou pred kozubom ochotne čítať knihy alebo hrať spoločenské hry. Problémom nebude ani súkromie, keďže stavitelia mysleli aj na to a chata je rozdelená na tri samostatné miestnosti v tvare kruhu. Okrem toho, vítaní sú aj domáci miláčikovia a ak máte vlastného Tesáka, pokojne ho so sebou vezmite.

Zdá sa, že Hagridova chata je ako stvorená nielen pre milovníkov čarodejníckeho sveta, ale aj pred tých, ktorí majú radi jeseň alebo čarovnú zimnú atmosféru. V okolí sa totiž konajú najrôznejšie udalosti, napríklad, čoskoro čaká návštevníkov veľký zber tekvíc či Halloweensky festival.

travelandleisure, northshire
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )