Foto: flickr.com (Counse)

Aj keď filmová séria o Harry Potterovi je ukončená, fanúšikovia stále dúfajú v pokračovanie.

Vyzerá to tak, že príbehy o Harry Potterovi nemusia byť úplne ukončené. Je jasné, že fanúšikovia by boli najradšej, ak by J. K. Rowlingová začala opäť písať pokračovanie príbehu o slávnom čarodejníkovi, ktoré by sa následne dočkali aj filmového spracovania. A včera ich niečo v tom aj podporilo. Informuje o tom portál Comicbook.

Článok pokračuje pod videom ↓

Autorka totiž na svojom Twitteri zverejnila tajomný príspevok:


Uvádza v ňom, že niečo temné prichádza z nečakaných miest. Príspevok je doplnený čiernobielym logom vytvoreným z prútika, hada a lebky, ktorá môže pripomínať Voldemorta. K tweetu pripojila  hashtagy #HarryPotter a #CursedChild, ktoré odkazujú na divadelnú hru Prekliate dieťa. Tá sa odohráva 19 rokov po poslednej časti. Táto hra sa dočkala aj knižnej podoby vydanej v slovenskom jazyku.

Po uverejnení tohto príspevku sa okamžite rozprúdila debata a špekulácie o tom, že by sa mohol chystať nový film – Prekliate dieťa. Neskôr Rowlingová tieto fámy poprela a uviedla, že žiadny film sa nechystá.

Naznačila avšak, že prichádza „niečo vzrušujúce“, no film to nebude.


V súčasnosti môžeme iba tipovať o čo by mohlo ísť. Keďže vieme, že film to nebude, možno sa dočkáme ďalšieho pokračovania príbehu, ktorý nadviaže na Prekliate dieťa.

Prvá kniha o Harry Potterovi vyšla v anglickom jazyku v roku 1997, na Slovensko sa dostala v roku 2000. Následne vyšlo ďalších 6 kníh a 8 filmov. Neskôr vzniklo voľné pokračovanie s názvom Fantastické zvery a ich výskyt a Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny. Popri tom vznikla aj už spomínaná divadelná hra Prekliate dieťa.

Uložiť článok

Najnovšie články