Foto: TASR - Martin Baumann

Tri obete boli študenti.

Medzi obeťami tragickej nehody na bratislavskej zastávke Zochova boli študentka a študent Univerzity Komenského (UK) v Bratislave. Univerzita o tom informovala na sociálnej sieti.

„Dnes smútime. Je hrozné, koľko bolesti dokáže spôsobiť arogancia a nezodpovednosť. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodinám, blízkym, priateľom a spolužiakom obetí včerajšej tragickej nehody na Zochovej ulici, medzi ktorými boli aj študentka a študent našej univerzity,“ uviedla univerzita.

Ďalšou obeťou bol študent prvého ročníka Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (STU), potvrdili pre TASR z univerzity.

„Miesto, kde nezmyselne vyhasli štyri ľudské životy, je tradičná prestupná zastávka našich študentov, ktorí smerujú na fakulty a internáty do Mlynskej Doliny. Jeden z nich tam už nikdy nepríde. Je smutné, že to spôsobila hrubá nezodpovednosť a tupá arogancia jednotlivca. Musíme sa proti takýmto prejavom rázne postaviť a nedovoliť, aby ďalej devastovali našu spoločnosť,“ povedal rektor Oliver Moravčík.

Rodinám a blízkym spolu s vedením univerzity vyjadril úprimnú sústrasť.

Dvaja zranení po nehode v Bratislave bojujú o život

Dvaja pacienti po nedeľnej  nehode sú v kritickom stave a umelom spánku. „Títo pacienti bojujú o život, naši zdravotníci robia všetko pre ich záchranu,“ povedala pre TASR hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Eva Kliská.

Do UNB previezli šesť pacientov z nehody. Ďalší dvaja pacienti sú podľa hovorkyne stredne ťažko zranení. Dvoch, ktorí mali ľahšie poranenia, po ošetrení prepustili do domácej liečby.

S riaditeľom nemocnice Alexandrom Mayerom sa v pondelok ráno stretol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO), aby sa informoval o aktuálnej situácii. „Minister odsúdil nezodpovedný čin vodiča, ktorému po nehode v krvi zistili alkohol,“ doplnil rezort na sociálnej sieti.

V centre Bratislavy narazilo v nedeľu (2. 10.) v noci auto s opitým vodičom do zastávky mestskej hromadnej dopravy. Nehoda si vyžiadala štyroch mŕtvych a šesť zranených, z toho dvaja ľudia bojujú o život.

Ak sa vás tragédia akýmkoľvek spôsobom dotkla (či už priamo alebo nepriamo), nonstop bezplatnú telefonickú pomoc poskytuje organizácia IPčko na čísle 0800 500 333.
Uložiť článok

Najnovšie články