Foto: TASR - Martin Baumann

Rovnaký trest mu pôvodne vymeral aj mestský súd.

Vodič Dušan Děděček z vlaňajšej tragickej dopravnej nehody na bratislavskej zastávke mestskej hromadnej dopravy Zochova dostal 15-ročný nepodmienečný trest odňatia slobody. V pondelok o tom rozhodol bratislavský krajský súd. Vymeral mu aj sedemročný zákaz šoférovania a uložil povinnosť zaplatiť škody poškodeným. Rozhodnutie je právoplatné.

Obžalovaný počas pojednávania oľutoval svoj čin, povedal, že na mieste mal stáť on, nie zosnulí. Dodal, že keby bola možnosť, šiel by na eutanáziu. Prokurátor požadoval prísnejší trest ako 15-ročný trest, na ktorý Děděčka pôvodne odsúdil aj bratislavský mestský súd. Rozhodnutie o dĺžke trestu nechal na senát.

Pokyn na podanie odvolania proti prvostupňovému rozsudku dal generálny prokurátor Maroš Žilinka. Obžalovaný sa práva na podanie odvolania vzdal.

Dopravná nehoda v centre Bratislavy si 2. októbra 2022 vyžiadala päť mŕtvych a niekoľko zranených osôb. Dušan Děděček mal podľa obžaloby šoférovať v štádiu ťažkého stupňa opitosti a jeho automobil dosiahol rýchlosť 143 kilometrov za hodinu. K stretu s prvou osobou malo prísť pri rýchlosti 107 kilometrov za hodinu. Na zastávke sa malo nachádzať približne 40 ľudí.

 

Uložiť článok

Najnovšie články