Foto: TASR - Martin Baumann

Jeho syn má byť podľa informácií portálu TV noviny v nemocnici s vážnymi zraneniami.

Vodič, ktorý včera narazil pod vplyvom alkoholu do autobusovej zastávky plnej ľudí, mal byť generálny sekretár Deaflympijského výboru Slovenska Dušan Dědeček. V aute mal s ním sedieť ako spolujazdec aj jeho syn Lukáš Dědeček, ktorý je v tomto výbore kontrolórom, informuje portál TV noviny.sk.

Prípad nehody bude dozorovať krajský prokurátor pod dohľadom GP

Prípravné konanie v rámci vyšetrovania tragickej nehody na zastávke MHD v centre Bratislavy bude dozorovať prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava pod dohľadom prokurátora Generálnej prokuratúry SR. Generálny prokurátor Maroš Žilinka o tom informoval na sociálnej sieti.

„Orgány prokuratúry garantujú zákonné vyšetrenie tragédie, ktoré povedie k spravodlivému potrestaniu vinníka. Výkon dozoru nad zákonnosťou prípravného konania bude vykonávať prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava pod dohľadom prokurátora Generálnej prokuratúry SR,“ uviedol Žilinka.

Generálny prokurátor zároveň vyjadril úprimnú sústrasť rodinám, ktoré pri tragédii prišli o svojich blízkych. Zaželal tiež skoré uzdravenie ťažko zraneným.

V centre Bratislavy narazilo v nedeľu (2. 10.) v noci auto s opitým vodičom do zastávky mestskej hromadnej dopravy. Nehoda si podľa záchranárov vyžiadala štyroch mŕtvych. Polícia žiada svedkov tragickej nehody, aby sa jej prihlásili.

Ak sa vás tragédia akýmkoľvek spôsobom dotkla (či už priamo alebo nepriamo), nonstop bezplatnú telefonickú pomoc poskytuje organizácia IPčko na čísle 0800 500 333.

Najnovšie články