Foto: X - @nexta_tv

V budove je zrejme naďalej uväznených viacero osôb.

Prinajmenšom dvaja ľudia zahynuli pri požiari, ktorý v pondelok vypukol v budove výskumného inštitútu elektroniky v meste Frjazino, ležiacom neďaleko Moskvy. Oznámil to gubernátor Moskovskej oblasti Andrej Vorobiov aj miestni záchranári, píše TASR podľa agentúry Reuters, odvolávajúcej sa na ruské médiá.

Na prinajmenšom osem mŕtvych sa podľa predbežných údajov zvýšil počet obetí požiaru, ktorý vypukol v pondelok v kancelárskych priestoroch osemposchodovej budovy v meste Frjazino ležiacom severovýchodne od Moskvy. Oznámil to hovorca miestnych záchranárov, informuje TASR podľa agentúr TASS a Reuters.

„Dvaja ľudia zahynuli po tom, ako vyskočili z okna. Šesť ľudí zostalo vo vnútri budovy, kde sa zrútili vnútorné (nosné) konštrukcie. Podľa predbežných údajov taktiež zahynuli,“ uviedol hovorca.

Horia tri poschodia

Na mieste pokračujú pátracie práce, pričom v budove je zrejme naďalej uväznených viacero osôb. Ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie krátko pred informáciou o obetiach na životoch uviedlo, že v budove by sa malo nachádzať ešte deväť ľudí. Informovalo tiež, že hasičom sa podarilo z plameňov vyslobodiť prinajmenšom jednu osobu.

Vorobiov uvádzal, že požiar zachvátil tri poschodia budovy. Na záberoch, ktoré zverejnil kanál 112 na platforme Telegram, bolo vidieť, ako niekoľkí ľudia rozbíjajú okná na budove, z ktorej sa valil čierny dym, pričom plamene zachvátili jej spodné poschodia.

Uložiť článok

Najnovšie články