Foto: SITA/AP

Ľudia otvorene prejavili svoje nesympatie voči herečke a nevyhli sa pritom ani kritizovaniu jej vzhľadu.

Amber Heard v uplynulých mesiacoch na seba pritiahla obrovskú pozornosť médií v súvislosti so súdnym sporom, na ktorom vystúpila proti hercovi Johnnymu Deppovi. Ako ste určite zachytili, stala sa terčom mnohých vtipov, ktoré sa sústredili na jej prejav a aj samotný výzor. Napriek hejtom, ktoré získala, má podľa vedy najkrajšiu tvár na svete, informoval Unilad

Článok pokračuje pod videom ↓

Plastický chirurg doktor Julian De Silva vykonal ešte v roku 2016 výskum, kde zisťoval, čo robí tvár krásnou. Pomocou digitálneho mapovania tváre, matematických vzorcov a čísla fí, sa mu podarilo prísť na to, čo konkrétne vysiela ten známy signál krásy. K dispozícii mal 12 hlavných čŕt tváre a hlavné kontaktné body na tvári, a to: oči, pery, obočie, nos, bradu, čelo a tvar tváre.

Vychádza z čísla fí, ktoré ukrýva tajomstvo krásy

De Silva uviedol pre US Weekly, že podľa Grékov sa tento pomer vyskytuje všade v prírode a už tisíc rokov sa predpokladá, že obsahuje tajný vzorec pre najkrajšie tváre na svete. Doktor De Silva použil prelomovú technológiu, aby porovnal tvárové rysy aj s preferenciami starovekého Grécka, pretože tam je asi najhlbšie zakorenená myšlienka krásy a fyzickej dokonalosti.

Pomer čísla fí v sebe dlho skrýval tajomstvo krásy, no teraz, keď máme navyše k dispozícii počítače a vyspelú techniku, dokážeme to aplikovať na reálne ženy. Doktor De Silva si pre svoj výskum zvolil práve tie najkrajšie známe tváre sveta.

Foto: MovieStillsDB

Získala najväčšiu zhodu

Spomedzi nich najlepšie obstála Amber, čím sa jej tvár stala najkrajšou na svete podľa vedy. S ideálnou krásnou tvárou sa zhoduje až na 91,85 %. Tesne za Amber sa umiestnila Kim Kardashian s podielom 91,39 %. Nasleduje ju Kate Moss s 91,06 %.

Technológia digitálneho mapovania napokon vytvorila aj vedecky najdokonalejšiu tvár, ktorá sa skladala z nosa Amber, obočia Kim Kardashian, očí Scarlett Johansson, tvarom tváre Rihanny, pery zobrala z Emily Ratajkowski a napokon čelo z Kate Moss.

0
Uložiť článok
Komentovať