Foto: Archív TASR

Otestujte sa, či dokážete určiť odkiaľ pochádzajú tieto známe skupiny.

Pri počúvaní obľúbených hudobných skupín zvyčajne neuvažujeme odkiaľ pochádzajú. Pravdou je, že mnohé zahraničné skladby, ktoré sa k nám dostávajú, pochádzajú zväčša od skupín z USA. No vôbec to nemusí byť pravidlom. Mnohé legendárne skupiny pochádzajú z Európy či z iných kontinentov. V dnešnom kvíze preto otestujeme, či dokážete určiť krajinu, z ktorej jednotlivé hudobné skupiny, či hudobné dvojice pochádzajú. Zvládnete to na plný počet bodov? 

Ak vás tento kvíz zaujal, pozrite si aj ďalšie v našej sekcii.

Z akej krajiny pochádza skupina Pink Floyd?

Capitol Records / Public domain

Pink Floyd bola britská skupina považovaná za priekopníka psychedelického, neskôr progresívneho rocku známa svojimi experimentami so zvukom, koncepčne ladenými hudobnými projektami, zaujímavými obalmi albumov a pompéznymi živými vystúpeniami.

Z akej krajiny pochádza skupina U2?

Archív TASR

U2 je írska rocková skupina založená roku 1976, ktorá od polovice osemdesiatych rokov patrí medzi najpopulárnejšie rockové skupiny na svete. Za necelých tridsať rokov existencie skupina U2 získala 22 cien Grammy (viac, ako iné rockové skupiny) a predala viac ako 170 miliónov kópií hudobných nosičov.

Z akej krajiny pochádza hudobná dvojica t.A.T.u.?

NatureBoyMD / Public domain

t.A.T.u (rus. Тату) je ruská dievčenská hudobná dvojica, ktorej členmi sú Lena Katina a Yulia Volkova. Úspešnou sa stala vďaka svojmu debutovému singlu „All the Things She Said“, ktorý si získal uznanie u hudobných novinárov a kritikov.

Z akej krajiny pochádza skupina Green Day?

Archív TASR

Green Day je americká punk rocková skupina, ktorú v roku 1987 založili sólový gitarista a spevák Billie Joe Armstrong a basgitarista Mike Dirnt. Neskôr v roku 1990 sa k skupine pridal bubeník Tré Cool. V roku 2012 sa stal stálym členom gitarista a sprievodný spevák Jason White potom, ako 13 rokov hral na koncertoch skupiny.

Z akej krajiny pochádza skupina ABBA?

Archív TASR/AP Photo/Robert Dear

ABBA bola populárna hudobná skupina, ktorá vznikla v roku 1972 vo švédskom Štokholme. Jej členmi boli Agnetha Fältskogová, Björn Ulvaeus, Benny Andersson a Anni-Frid Lyngstadová. Skupina sa stala najúspešnejšou švédskou hudobnou skupinou a jednou z najpopulárnejších hudobných skupín na svete; jej úspech sa často porovnáva so skupinou Beatles.

Z akej krajiny pochádza skupina Slipknot?

Archív TASR

Slipknot (niekedy písaná SlipKnoT) je americká nu metalová hudobná skupina z Iowy z mesta Des Moines. Je známa najmä tým, že jej členovia nosia na vystúpeniach aj vo videoklipoch masky, špeciálne obleky a oslovujú sa číslami.

Z akej krajiny pochádza hudobná dvojica Daft Punk?

Archív TASR

Daft Punk je elektronická dvojica, ktorej členmi sú francúzski hudobníci Guy-Manuel de Homem-Christo a Thomas Bangalter. Daft Punk dosiahla veľký úspech v druhej polovici 90. rokov vo Francúzsku a mala stále väčší úspech kombináciou prvkov housu a synthpopu.

Z akej krajiny pochádza skupina Omega?

Omega je jedna z najúspešnejších maďarských rockových hudobných skupín založená v septembri roku 1962. Skupinu založili László Benkő (organ) a János Kóbor (spev a rytmická gitara). Spočiatku skupina hrala coververzie britských a amerických rockových skladieb.

Z akej krajiny pochádza skupina a-ha?

Archív TASR

a-ha je nórska hudobná skupina, známa predovšetkým v 80. rokoch. Svoj najväčší komerčný úspech táto kapela získala v roku 1985 vydaním svojho debutového albumu a singlu. Album Hunting High and Low sa dostal v americkom rebríčku časopisu Billboard na 15. pozíciu a singel „Take on Me“ sa stal medzinárodnou jednotkou. V tomto roku bola skupina nominovaná na cenu Grammy v kategórii Best New Artist. Album Hunting High and Low patril medzi najlepšie predávané albumy roku 1986.

Z akej krajiny pochádza skupina AC/DC?

Archív TASR

AC/DC je hardrocková skupina, ktorú v roku 1973 v austrálskom Sydney založili bratia Malcolm a Angus Young. Títo dvaja súrodenci boli stálymi členmi kapely až do Malcolmovho ochorenia a odchodu v roku 2014. Žánrovo je kapela bežne označovaná za hardrockovú, či bluesrockovú formáciu, no sú uznávaní aj ako priekopníci heavy metalu. Sami svoju hudbu považujú iba za bežný rokenrol. Bratia Youngovci tvrdia, že názov „AC/DC“ kapela dostala podľa nápisu na šijacom stroji ich sestry Margaret.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )