Foto: MovieStillsDB

Svojich hereckých kolegov sa snažil stále rozosmievať a urobil z nich jednu rodinu.

V uplynulých hodinách zasiahla svet a fanúšikov ságy Harryho Pottera mimoriadne smutná správa. Zomrel škótsky herec Robbie Coltrane, ktorý stvárnil rolu hájnika Hagrida. Na internete začali kolovať jeho známe výroky, ktorými si ho diváci uctili. Ku zdieľaniu spomienok sa pridali aj predstavitelia Harryho, Harmiony či Draca, uvádza CNN

Článok pokračuje pod videom ↓

Robbie Coltrane a Daniel Radcliffe strávili pri nakrúcaní množstvo spoločného času. Pri tejto smutnej príležitosti si na neho predstaviteľ Harryho Pottera zaspomínal. Prezradil, že bol jedným z najzábavnejších ľudí, akých kedy stretol a na pľaci detských hercov vždy dokázal poriadne rozosmiať.

„Som šťastný, že som ho spoznal a mohol s ním pracovať. Je mi veľmi ľúto, že zomrel. Bol to neuveriteľný herec a milý muž,“ povedal Radcliffe.

Vysvetlil, že jednu z najkrajších spomienok má na obdobie počas nakrúcania „väzňa z Azkabanu“, počas ktorého trávili veľa času v Hagridovej chatrči. Vonku lial silný dážď a tak im nezostávalo nič iné, než si krátiť čas v malej chatke. A práve Robbie Coltrane bol ten, ktorý sa snažil udržiavať dobrú náladu a svojich hereckých kolegov bavil rôznymi príbehmi či vtipmi.

Foto: MovieStillsDB

Spravil z nich rodinu

K ucteniu pamiatky Coltranea sa pridala napríklad aj herečka Emma Watson, ktorá v Harrym Potterovi predviedla nezabudnuteľný výkon Hermiony Grangerovej.

Vo svojom príbehu na Instagrame sa v podstatne zhodla s tvrdením Daniela Radcliffea a nazvala Robbieho Coltranea „najzábavnejším ujom“, akého kedy mala. Vyzdvihla jeho herecký talent, ale aj láskavosť, ktorú ku nim počas nakrúcania prejavoval. Dodala, že práve vďaka nemu sa cítili ako jedna rodina.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tom Felton (@t22felton)

Nechýbala ani reakcia Toma Feltona, ktorý stvárnil milovanú aj nenávidenú postavu Draca Malfoya. Podelil sa s ňou v príspevku na svojom Instagrame. Jedna z jeho najkrajších spomienok sa odohrávala v Zakázanom lese.

„Mal som 12 rokov a Robbie rozosmieval všetkých okolo seba. Bol to veľký priateľský obor na plátne, ale ešte priateľskejší v skutočnom živote,“ na konci mu za všetko poďakoval.

Robbie Coltrane sa dožil 72 rokov

Smutné informácie o smrti herca oznámila v piatok jeho agentka, Belinda Wright. Vo vyhlásení potvrdila, že zomrel v nemocnici neďaleko Falkirku v Škótsku, informuje BBC .

„V nasledujúcich desaťročiach si ho pravdepodobne najlepšie zapamätáme ako Hagrida vo filmoch Harry Potter, rolu, ktorá prinášala radosť deťom aj dospelým na celom svete,“ uviedla Wrightová vo vyhlásení a opísala ho ako „úžasného herca“. Podrobnosti o príčine smrti neuviedla.

„Osobne si ho budem pamätať ako lojálneho klienta. Okrem toho, že bol skvelým hercom, bol inteligentný, brilantne vtipný a po 40 rokoch hrdosti na to, že som bola jeho agentkou, mi bude chýbať,“ dodala Wrightová.

Coltrane sa počas svojej kariéry predstavil v desiatkach filmov vrátane dvoch častí filmovej série o agentovi Jamesovi Bondovi. Preslávila ho tiež úloha policajného psychológa Eddieho Fitzgeralda v seriáli Cracker.

Najnovšie články