Foto: TASR/AP, Warner Bros

Coltrane sa stal celosvetovo obľúbeným vďaka úlohe Hagrida vo filmovej sérii o Harrym Potterovi.

Vo veku 72 rokov v piatok zomrel škótsky herec Robbie Coltrane, ktorý stvárnil rolu hájnika Hagrida v kultovej filmovej sérii Harry Potter. Oznámila to jeho agentka Belinda Wrightová. TASR informuje podľa správy britskej spravodajskej stanice Sky News.

Článok pokračuje pod videom ↓

Agentka herca, Belinda Wright vo vyhlásení potvrdila, že herec zomrel v nemocnici neďaleko Falkirku v Škótsku, informuje BBC .

Foto: TASR/AP

„V nasledujúcich desaťročiach si ho pravdepodobne najlepšie zapamätáme ako Hagrida vo filmoch Harry Potter, rolu, ktorá prinášala radosť deťom aj dospelým na celom svete,“ uviedla Wrightová vo vyhlásení a opísala ho ako „úžasného herca“. Podrobnosti o príčine smrti neuviedla.

Bude chýbať

„Osobne si ho budem pamätať ako lojálneho klienta. Okrem toho, že bol skvelým hercom, bol inteligentný, brilantne vtipný a po 40 rokoch hrdosti na to, že som bola jeho agentkou, mi bude chýbať,“ dodala Wrightová

Nehral iba v Potterovi

Coltrane sa počas svojej kariéry predstavil v desiatkach filmov vrátane dvoch častí filmovej série o agentovi Jamesovi Bondovi. Preslávila ho tiež úloha policajného psychológa Eddieho Fitzgeralda v seriáli Cracker.

 

Uložiť článok

Najnovšie články